2.A – leden 2022

Mrazivý leden aneb hurá k pololetnímu vysvědčení

První školní den v novém roce byl plný veselého povídání o zážitcích a dojmech z Vánoc. Děti si své prázdniny vychutnaly plnými doušky, všechny přání pod stromečkem byly splněné a mnozí si užili i hrátky se sněhem. S dětmi jsme si také popovídali o našich společných plánech na druhé pololetí. Dohromady jsme se shodli na tom, že bychom rádi přispěli nějakým obrázkem do soutěže, či zkusili uspět v recitační soutěži. Většina dětí se také těšila na hodiny plavání a na další překvapení od paní učitelky. Jedno se nám povedlo uskutečnit hned 4. ledna. Děti měly tu možnost si popovídat s moc příjemnou milovnicí zvířátek a lesa – s paní lektorkou Kačkou. Děti přivítala v prostorách družiny, kde bylo při příchodu na koberci mnoho zajímavých pokladů z lesa. Srst zvířátek, růžky, větvičky s listy dubu, šišky, obrázky lesních živočichů, stopy zvířátek, kopýtka… Bylo na co se dívat, co obdivovat. Paní lektorka svým příjemným a kamarádským vystupováním si pozornost všech dětí okamžitě získala. Všem se setkání moc líbilo a žáci byli dokonce pochváleni za své vědomosti. I já jsem z dětí měla obrovskou radost.

Ve výuce jsme pokračovali tam, kde jsme skončili před prázdninami.

Agáta nás trápí pravopisem po tvrdých a měkkých souhláskách. Matýsek nás provází písemným sčítáním a odčítáním pod sebou. Opakujeme si počítání s jednotkami času, hmotnosti, objemu, délky a teploty. Děti si také vyzkoušeli psaní „velkých“ prověrek – pololetní práce.

Výsledky pololetních prací byly moc potěšující. Některé děti mě mile překvapily a celkově jsem byla velmi moc potěšena, že dětem zůstalo spousta znalostí v hlavičkách.

Šikovné ručičky dětí také namalovaly nádherné rukavice, dále zimní zátiší, okna i chodby zdobí veselí sněhuláčci… Veliká fantazie a radost z práce byla opět ze stavebnice SEVA. Stavěly se rozhledny, vilky, domečky, letní sídla s houpačkou, vlajky, kufříky, hvězdice, sáňky, auta… 19. ledna jsme jeli poprvé do Kladna na hodiny plavání. Děti byly moc nadšené, všem se plavání opravdu líbilo. Někteří si přejí více skákání do vody a téměř všichni teplejší vodu!

Poslední dny v měsíci jsme se učili přes počítačové obrazovky. Pár dětí si to s chutí užívalo. Přece jen nemusí tak brzo vstávat a někteří se vždy rádi pochlubí novými hračkami od Ježíška. Štěstíčko bylo při nás, online výuka netrvala dlouho a opět jsme se začali potkávat prezenčně.

A tak nastalo pondělí 31. ledna 2022 – rozdávání vysvědčení za první pololetí. Jako třída se 30 žáčky si vedeme opravdu moc pěkně! Všichni prospěli s vyznamenáním. Některá vysvědčení zdobí také velmi zasloužená pochvala. Každý si odnáší dáreček a všichni se těšíme na další společné chvíle. Věříme, že budou hodně veselé, pilné a pro všechny úspěšné!

Největší těšení je avšak na blížící se prodloužený víkend, aneb pololetní prázdniny. Všem přeji jejich krásné prožití a na shledanou v dalším měsíci.

Paní učitelka Dita Makovičková