2.A – leden 2021

Vánoční prázdniny skončily a my jsme se 4. ledna opět sešly ve škole.

Blížilo se pololetí a s ním i naše první pololetní písemné práce z českého jazyka a z matematiky. Proto jsme se první dva týdny věnovali hlavně opakování, abychom si procvičili, co jsme se v prvním pololetí naučili a o vánočních prázdninách možná někdo trochu zapomněl. Většině se tyto práce velmi povedly a žáci prokázali, že učivo ovládají výborně.

V českém jazyce jsme začali novým učivem o hláskách a procvičovali čtení a psaní. V matematice sčítáme a odčítáme do 100 a stále lépe řešíme slovní úlohy. V geometrii rýsujeme přímky a úsečky. V hodinách prvouky jsme si zopakovali učivo o zimě a začali se učit o člověku – jak pečovat o své zdraví, jak se máme správně stravovat. Zapojili jsme se do projektu Veselé zoubky. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme malovali a tvořili na téma zima. Vytvořili jsme z papíru ledního medvěda a sáňkaře, modelovali sněhuláky, krmítka pro ptáčky, lyžaře. Malovali strom v zimě, otiskovali prsty namočené v bílé barvě a dokreslením pastelkami nám vznikla spousta krásných sněhuláků. Povedly se nám i kouzelné rukavice. Zúčastníme se soutěže Kladenská veverka, a tak jsme malovali obrázky zvířátek v zimě. Tělocvik jsme si užívali na sněhu a zkusili postavit sněhuláky na louce u rybníka Bulhara.

Ve čtvrtek 28.ledna přišel očekávaný den, kdy jsme rozdali pololetní vysvědčení a povídali si o tom, co jsme se v prvním pololetí naučili, v čem se ještě můžeme zlepšit, které předměty nás nejvíce baví a zajímají.

Většinu dětí baví více matematika než český jazyk, prvouku mají rádi téměř všichni a výtvarná výchova je stejně oblíbená jako pracovní činnosti.

V prvním pololetí druhé třídy prospělo 25 žáků s vyznamenáním, 20 dětí dostalo pochvalu.

Po rozdání vysvědčení si budeme užívat pololetní a jarní prázdniny a uvidíme se 8.února.

Mgr. Marcela Kleinová