2.A – květen 2022

Kytičkový měsíc aneb cestujeme po vlasti a prožíváme nová dobrodružství

Květen byl nádherný měsíc. Byl plný sluníčka, rozkvetlých luk, smíchu a poznávání. V měsíci květnu se slaví jeden z nejkrásnějších svátků – svátek mají naše maminky! I letos jsme se je snažili potěšit výrobou dárečku v podobě klíčenky a samozřejmě nesmělo chybět srdíčkové přáníčko. Nedočkavě jsme vyhlíželi datum 9. května, což byl termín odjezdu na školu v přírodě. A hurá – v pondělí jsme se všichni s úsměvem na tváři potkali u autobusu a vyrazili jsme s našimi kamarády z 2.B poznávat krásy Šumavy. Začalo dobrodružství na pokojích s kamarády, začalo pět dní plných zábavy, pohybu a překvapení… Bydleli jsme v útulném penzionu Tetřívek v malebné vesničce Nové Hutě. Celá škola v přírodě se velmi vydařila. Počasí bylo nádherné, program nabitý zábavou a překrásná příroda všude kolem nás. Nechyběly výlety, noční stezka odvahy a také naše nová školičková písnička. Po návratu se nám moc do školních povinností úplně naplno nechtělo. Stálo to některé dost úsilí, znovu se „přepnout do školního režimu“, avšak zanedlouho už děti hravě počítaly a četly jako předtím. Ale přece nás toho ještě čeká spoustu nového – souvětí, spojky, násobilka 7 a 8 i učivo o létě… Tento měsíc jsme si obohatili ještě poutavou besedou o houbách. Jako každý rok jsme se také mohli pěkně nastrojit a dělat „SÝÝÝR“ na pana fotografa. Obrovské nadšení si získala návštěva místní knihovny, aneb čas s naší milou Lucinkou. Ta tentokrát měla na pomoc paní lektorku z nakladatelství TOP, která si pro děti připravila zábavnou hru „Poklad kapitána Černovouse“. Děti se učily pracovat s knížkou, správně se v ní orientovat, najít co možná nejrychleji potřebné informace…. Cílem návštěvy knihovny bylo také zvýšit touhu dětí po vědění, fantazii a kde jinde ji hledat než v knihách. Paprsky sluníčka jsme ocenili i na dalších hodinách plavání. Některým našim zmrzlým plaváčkům už díky teplým paprskům sluníčka nebyla v bazéně taková zima. A kdo měl zájem a kuráž, mohl si vyzkoušet se usmát i na pana fotografa pod vodou. Měsíc kytiček je za námi a je tu měsíc desátý – poslední pro naše druháčky. Tak ať je pro všechny moc úspěšný a veselý!

Dita Makovičková