2.A – duben 2022

Duben plný dobrých skutků, barev, her a nočního dobrodružství

První duben jsme se i přes nepřízeň počasí zúčastnili projektu „ Ukliďme Česko“. V hojném počtu jsme vyrazili s pytli a ochrannými rukavicemi sbírat odpadky v okolí naší školy. A věřte – nevěřte našlo se toho opravdu hodně (zbytky koberců a rohožek, střepy lahví, dlaždic…). Někteří se radovali nálezů korunek či lego postaviček.

Protože se blížily Velikonoce a ty jsou plné barev, užili jsme si také „Barevný týden“ v naší škole. Začínalo se modrou a končili jsme barvou oranžovou. Celý týden to všem moc slušelo! Jako každý rok i letos jsme s chutí vyráběly přáníčka pro naše seniory. Velikonoční dekorace a přáníčka jsme si samozřejmě nesly domů pro naše milé rodiče. Všichni jsme se také moc těšili na prázdniny, pár dní jsme si mohli odpočinout od učení a školních povinností. Ve výuce jsme pokračovali násobilkou dalších čísel, malujeme si jablíčka, housky, ředkvičky….dle zadání u slovních úloh, opakujeme si sčítání a odčítání s přechodem do sta. V českém jazyce nás paní učitelka seznámila s deseti domečky, aneb úvod do slovních druhů. Všem se nejvíce líbí domeček desátý – citoslovce, tady je děti rády vymýšlí… chrochtají , kvákají…. A za znalost slovních druhů musít děti moc pochválit, většina to umí moc dobře. V prvouce jsme také nějaký čas pobyly se zvířátky a ptáky na statku. Nyní už máme kapitolu také moc blízkou všem – naše tělo, smysly… Největší radostí v tomto měsíci byly zcela jistě oslava Čarodějnic a následně první noční dobrodružství ve škole. Obě akce sklidily u dětí obrovské nadšení, velikou radost. Slet kouzelníků a čarodějnic se díky sluníčku konal u rybníka Bulhar. Naši báječní rodiče Májinky – Iva a David Svatošovi si připravili několik zábavných stanovišť. Každému se líbilo asi něco jiného, někomu hod otráveným jablkem, jiné zaujala výroba lektvaru lásky, jiní nadšeně sportovali na koštěti. A ještě ten samý den si mnozí stěhovali své milované plyšáky a polštáře, spacáky…. do školy. Po přípravě postýlek začalo mnoho zábavných úkolů a soutěží. Veliký úspěch měla také pyžamová diskotéka a módní přehlídka pyžámek. Děti usnuly krátce před půlnoci. Duben je pryč, díky velikému množství zábavných projektů, výletů uběhl tak rychle. Ještě dva měsíce a hurá na zasloužené prázdniny. Všem přeji, ať ty poslední dva měsíce jsou plné pohody, sluníčka a také výborných výsledků.