2.A – červen 2022

Měsíc plný srdíčkových setkání aneb zavíráme vrátka druhé třídě

V měsíci červnu jsme toho opět moc zažili a stihli. Svátek dětí jsme slavili v bazéně a více jsme si ho „dooslavili“ dne 3. června společně s hasiči z Braškova. Ti za námi přijeli a společně s námi strávili téměř tři, programem nabité hodiny. Ten čas byl plný zajímavého vyprávění, mohli jsme si zkusit rozmotat či smotat hadici, obléknout si hasičskou bundu, nasadit helmu nebo dokonce prohlédnout kabinu auta a projít se po střeše. Nejvíce se všem určitě líbilo stříkání z hadice, v tom horku jsme kropili ulici blízko sportovní haly. Jelikož máme rádi pohádky a dobrodružství, tak jsme se vydali také ještě jednou do městské knihovny za naší kamarádkou Luckou. Ta dětem přečetla pohádku, vyzkoušela jejich pozornost a seznámila je s řádem knihovny. Nejvíce se děti těšily, až si budou moci zapůjčit a prohlédnout nějakou knížku, která je na pohled lákala. Setkání jako vždy bylo moc hezké. A my už věděli, že není poslední, že už za pár dní se s naší knížkovou kamarádkou Luckou uvidíme při akci „Pasování na čtenáře“. Ale nepředbíhejme, že? Všichni jsme s velikou radostí čekali na datum 13. června, to se totiž konal náš školní výlet. Navštívili jsme Zoopark Zelčín. Ten si děti získal po několika málo minutách. Tolik zvířátek mohly děti vidět. Většina se moc těšila, že bude blízko oveček, slepiček, poníků… Největší pozornost našich školáčků si určitě získali malí klokánci. Byli moc roztomilí, ale také dost bojácní. Svou přebytečnou energii měly děti možnost vypustit na velkých trampolínách nebo na různých dřevěných prolézačkách. K chuti všem přišla sladká mňamka – palačinka. 16. června na školním hřišti proběhla akce – „Bezpečný pes“. Díky skvělým průvodcům, Kačce a Ctiborovi, se děti seznámily s různými prvky, které žákům ukázaly, jak se chovat při setkání s neznámým pejskem. V měsíci červnu slavili svátek také naši milovaní tatínci. Samozřejmě jsme na ně nezapomněli a v hodině pracovních činností jsme jim vyrobili přáníčka v podobě nádherných košil s kravatou. U tatínků prý mělo přání veliký úspěch. 17. června vypuklo už zmíněné „Pasování na čtenáře“. Setkali jsme se opět s knihovnicí Lucinkou, a dokonce i s rytíři. Jsem moc ráda, že za přítomnosti paní starostky Ivety, rodičů a prarodičů bylo 29 druháčků pasováno na čtenáře. A hurá, dveře do knihovny jsou všem otevřené dokořán! Slzičky na tváři jsme mohly vidět u rodičů a učitelů při slavnostním předávání dne 23. června na Městském úřadě v Unhošti. Paní starostka předávala malé poděkování všem šikovným dětem, které přispěly k nějakému úspěchu školy v tomto školním roce. Já se mohla pyšnit pohledem na několik mých fotbalistů a také na jednoho nadějného malíře Marečka Blažka. Nejkrásnější setkání mnoha srdcařů a našeho největšího kamaráda Michala z Kouzelné školky se uskutečnilo 27. června. Bylo to jedno z nejkrásnějších a nejdojemnějších setkání v tomto roce. Společně s ním přijela i paní Martina Hošková z projektu Srdce s láskou darované. Díky nim si děti opět převzaly moc hezké dárky a medaile. My jsme jim na oplátku společně s našimi kamarády z druhých tříd zazpívali, a zarecitovali básničky s tajnými písmeny, která složila pro Michala vzkaz: MICHAL JE NEJLEPŠÍ! Michal byl jako vždy moc milý, vtipný a přátelský. Všem se na přání podepsal, s každým se vyfotil a také se nezapomněl pochlubit svým uměním z lepenek. Paní učitelce Ditě vyrobil růžičku, naší báječné Zdeničce udělal hamburger a jednomu školáčkovi vytvořil medaili. Myslím si, že závěrečný školní měsíc byl jeden z nejkrásnějších. Moc se povedl! Všichni školáčci se budou brzo radovat z hezkého vysvědčení, všichni totiž prospěli s vyznamenáním. Co popřát všem na závěr? Krásné prázdniny, rodičům a všem prima zaměstnancům školy pěknou dovolenou! Všichni buďte na sebe moc opatrní, mějte se moc rádi a v září se na všechny budeme moc těšit! Buďme všichni stále hodně SRDÍČKOVÍ!

S láskou

Dita Makovičková