2.A – březen 2023

Na začátku měsíce března nás hned čekalo divadelní představení v Praze. Navštívili jsme divadlo Gong a pohádku Malá čarodějnice. Výlet se nám líbil. V průběhu měsíce jsme se seznámili s malou násobilkou, zatím zvládáme č. 1, 2. V českém jazyce se učíme spodoby B-P, D-T, Ď-Ť, Z-S… Zkusili jsme si, jaké to je být na chvíli učitelem, učitelkou, vytvořili si sami pracovní materiály a škola naruby mohla začít. Bylo to náročné:), ale my to zvládli. Navštívili jsme městskou knihovnu v Unhošti, kde probíhal Den dětské knihy od Hanse Christiana Andersena (2. dubna) a dozvěděli jsme se, že kamarád Ferda mravenec slaví 90. let. Děkujme paní Chvojkové, děti byly nadšené a se zálibou si prohlížely knižky. Ke konci měsíce jsme se ladili do jarních veselých barev a před velikonočními prázdninami tvořili krásné podstavce na vajíčka. Těšíme se, co nám přinese měsíc duben.