2.A – březen 2022

Sluníčkový březen aneb kupa zdařilých dnů

Březen byl dlouhý, ale nám to vůbec nevadilo! Všechny dny tak rychle utekly a my jsme v březnu zažili spoustu krásných setkání, akcí a chvil. Hned dne 2. března jsme úplně poprvé měli tu možnost se zúčastnit školního kola recitační soutěže „Unhošťský poeta“. A vzápětí jsme se radovali ze třetího místa, které si odnesl náš Ondra Došek, který se zúčastnil i recitační soutěže SLÁNKA 2022 ve Slaném.

Následující den na nás čekal odpolední výlet do Prahy za naším kamarádem z Kouzelné školky, panem Michalem Nesvadbou. My jsme mu totiž vyrobili naše druhé srdíčko do soutěže Srdce s láskou darované, a to jsme mu také předali. Bylo to nádherné setkání, všichni jsme si ho užili a věřím, že v nás zanechalo na dlouho ty nejkrásnější dojmy. Michal byl mile překvapený, dokonce až dojatý. Hned nás bavil svými šprýmy a rozdával svou lásku nám všem. I kolemjdoucí se k nám ve velkém přidávali. Věřím, že jsme mu udělali obrovskou radost. A to je už naše vítězství!

Do Prahy jsme v březnu jeli ještě jednou, tentokrát za naším loutkovým kamarádem Hurvínkem. Pohádka „Jak s Máničkou šili všichni čerti“ se všem moc líbila. Děti moc těšilo, že si mohly i nakoupit nějaké dárečky s těmito oblíbenými postavičkami.

Párové souhlásky, opisy a přepisy s nimi, nás čekali v hodinách češtiny. Obrovskou radost mně také dělá několik dětí, u kterých vidím obrovský pokrok ve čtení. Těch, kteří ještě slabikují a domýšlí si konce slov je už jen velmi malinko. Úspěch ve čtení mě opravdu moc těší.

Matematika je stále u nás dost oblíbená, hravá a veselá. Teď už více násobíme a snažíme se poprat i s dělením. Všechno půjde, jen to chce malinko více trénovat a přijít tomu na kloub! Matematický cvrček – to bylo první setkání s lehce netradičními úlohami. Někdo si je opravdu pozorně pročetl a většinou ty lehounké úlohy zvládl. Ke konci už asi více dětí jen tipovalo, nebo raději ani žádnou z odpovědí nezakroužkovalo. Na poprvé to nebylo až tak zlé. Nejlepším řešitelem byl Ondra Čada, Johanka a Verunka.

Potěšení bylo i z krásných prací v prvouce. Děti měly za úkol vypracovat projekt na téma „Domácí mazlíčci“. Musím říci, že mnoho prací bylo opravdu pěkných, každá obsahovala nějaký zajímavý prvek. Někdo vytvořil křížovku, někdo nakreslil nádherné portréty svých mazlíčků, jiní přidali fotky vlastních miláčků, jiní doplnili své práce i o barevné mlsky svých mazlíčků… Byla to moc krásná podívaná.

Osmnáct až dvacet statečných plavců jezdí každou středu na hodiny plavání. Děti se moc radují, co už všechno umí a dokážou, dokonce všichni už přeplavou i bazén na délku. Asi největší radost jim však dělají skoky na závěr hodiny. Někdo skáče už i z můstku, jiní mají raději skok se všemi kamarády z družstva, při kterém se všichni drží za ruce. To pak pocákají i sedící paní učitelky.

Březen byl opravdu moc povedený. Jen nás tento měsíc více chybělo. Potrápila nás nějaká viróza, angína a pár dětí přepadly ve velkém neštovice.

Kéž i další měsíc je tak zábavný a úspěšný. A do příštího měsíce si přeji co nejméně nemocných!

Dita Makovičková