7.C – říjen 2022

Mezinárodní projekt a oslavy Halloweenu

V říjnu se třída 7.C zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy. Cílem tohoto projektu byla výměna záložek s partnerskou slovenskou školou. Žáci nejprve v rámci hodin výtvarné výchovy vyrobili záložky, poté v hodině českého jazyka napsali průvodní dopis ke své záložce a zároveň jsme připojili seznam doporučených knížek. Ze Slovenska jsme na oplátku obdrželi zásilku záložek včetně dopisů od tamních žáků a informací o městě Brezno. Na konec října připadá Halloween. Většina toho využila a šla v pondělí 31.10 v kostýmu. V českém jazyce jsme si přečetli strašidelné legendy z Prahy, poté jsme si zahráli halloweenský kahoot. V angličtině jsme si povídali o historii Halloweenu a hráli tematicky zaměřené hry. Zatímco v září jsme se věnovali opakování látky z 6. ročníku, říjen už byl nabitý novými informacemi. V listopadu nás čeká první výlet, na který jsme všichni zvědaví...