Školní akce Madagaskar

Planeta Země 3000

Madagaskar – Příběh dávné Lemurie

Vzdělávací projekt Planeta Země 3000, kterého se účastnili žáci šestých ročníků, nás zavedl do obdivuhodné přírodní laboratoře - na Madagaskar. V programu "Madagaskar - příběh pradávné Lemurie" jsme se seznámili s jedinečnou a krásou tamější přírody, kulturu a zvyky Malgašů, taji domorodých tradic a jedinečnou atmosféru čtvrtého největšího ostrova na světě. Slyšeli jsme vyprávění o vtipných lemurech, podivných chameleonech, vznešených baobabech a nevšední malgašské kultuře. Setkali jsme se s lemury kata, ksukolem ocasatým, ploskorepem třásnitým i s hroznýšem madagaskarským a mnoha dalšími živočichy, kteří tu žijí. Poslechli jsme si strašidelné kvílení největších lemurů Indri indri, poznali krásu NP Tsimanampetsosa, Kirindy a Masoala, projeli jsme legendární rozbahněnou Avenue du Baobab, zdolali jednu z nejnáročnějších offroadových cest na světě proslulou RN5 a poodhalili život a tradice Malgašů. Zažili jsme nevšední pohřební rituál famadihana, při kterém se místní s dušemi a těly zemřelých. Se zakladatelem projektu, fotografem a dobrodruhem Adamem Lelkem, který nám byl na cestě po Madagaskaru průvodcem, jsme prožili příběh plný dobrodružství, silných emocí a porozumění.

Adam Lelek – cestovatel a dobrodruh