1.C – září 2023

Září - hurá do školy!

V pondělí 4. září začal nový školní rok 2023/2024 také pro naše nejmladší školáky. Svůj velký den děti zahájily ve své třídě 1.C, kde jim nejprve paní ředitelka společně s paní starostkou a paní zástupkyní popřály hodně štěstí a spokojenosti v novém kolektivu, a především úspěšný vstup do nové životní etapy. Následovalo slavnostní pasování prvňáčků, kde děti před zraky rodičů obdržely z rukou paní učitelky medaili s nápisem „Jsem prvňáček“, která jim vždy bude tuto významnou událost připomínat.
První dny měsíce září byly věnovány hlavně seznámení se s novými spolužáky a prostředím, kde se všichni budeme několik let potkávat. Hráli jsme různé hry ve třídě i na zahradě, vytvořili jsme si naše třídní pravidla a také si vyzkoušeli zajímavé aktivity spojené s výukou. Hned v pátek 8. září si žáci užili v rámci projektového dne „Spolu – aktivní škola“ netradiční sportovní disciplíny, soutěže a vědomostní vycházku se zvířátky. V týdnu od 18. do 22. září se naše škola zapojila do projektu „Pěšky do školy“, kde bylo hlavním cílem zlepšit bezpečnost v okolí školy a zároveň podpořit fyzickou aktivitu žáků. I naše třída se úspěšně připojila, a to i přesto, že velká část dětí bydlí ve vzdálenějších obcích. Krásné letní počasí jsme využili k vycházkám, které byly zaměřené na dopravní výchovu. Žákům již nedělá problém pojmenovat některé dopravní značky, které máme v okolí školy, ale především vědí, jak se chovat bezpečně nejen při cestě do školy.
Také v hodinách českého jazyka a matematiky jsme nezaháleli. Naučili jsme se poznávat, číst a psát písmenka A, Á, M, L, a tak již není problém přečíst si některé krátké věty doplněné obrázkem. Umíme poznávat číslice do 5, dokážeme porovnat čísla 1 a 2 a bez problémů pojmenujeme geometrické tvary. V prvouce jsme si povídali o naší škole, víme, jaké vyučovací předměty nás v 1. třídě budou provázet a navštívili jsme výstavu zahrádkářů v unhošťském muzeu.
Tak, ať se nám ve škole líbí.