1.C – září 2021

Ve středu 1. září začal nový školní rok 2021/2022 také pro naše nejmladší školáky. Svůj velký den děti zahájily ve své třídě 1.C, kde jim nejprve paní ředitelka společně s paní starostkou popřály hodně štěstí a spokojenosti v novém kolektivu a úspěšný vstup do nové životní etapy. Následovalo slavnostní pasování prvňáčků, kde děti před zraky rodičů obdržely z rukou paní učitelky a paní zástupkyně šerpu s nápisem „Prvňáček 2021“, která jim vždy bude tuto významnou událost připomínat. Měsíc září byl věnovaný hlavně seznámení se s novým kolektivem a prostředím, kde se budeme několik let potkávat. Hráli jsme různé hry ve třídě i na zahradě, vytvořili jsme si naše třídní pravidla a také si vyzkoušeli různé aktivity spojené s výukou. Naučili jsme se poznávat, číst a psát písmenka A, Á, M, L a dokážeme si přečíst i některé krátké věty doplněné obrázkem. V matematice umíme poznávat číslice do 5, dokážeme porovnat čísla 1 a 2 a bez problémů pojmenujeme geometrické tvary. Také v prvouce jsme si povídali o naší škole, víme, jaké vyučovací předměty nás v 1. třídě budou provázet, dokážeme pojmenovat některé dopravní značky, které máme v okolí školy, a především se učíme chovat bezpečně. A ještě jednu velkou zkušenost máme… Jako první jsme si vyzkoušeli učení přes obrazovky počítačů. Jde nám to znamenitě, a tak si všichni můžeme napsat jednu velikánskou jedničku!