1.C – únor 2023

Nadšení z prvního vysvědčení nám vydrželo i v únoru. Vrhli jsme se na učení dalších písmenek, poctivě jsme trénovali čtení, v matematice jsme se seznámili s číslem osm a v prvouce nás Oskárek seznamoval s denním režimem, hygienickými návyky, a dokonce i s pravidly stolování. Také už krásně píšeme perem, na které jsme se všichni moc těšili. Radost nám i v únoru udělalo společné zpívání na chodbě. Sice ještě slova všech písniček úplně neznáme, ale rádi se od starších spolužáků učíme a děláme pokroky.

Únor je tradičně měsícem masopustního veselí. My jsme nadšeně využili nabídky unhošťského muzea a vyrazili na výstavu, kde jsme si mohli prohlédnout typické masopustní masky a některé si i vyzkoušet. Zajímavým zážitkem byla i virtuální prohlídka jaderné elektrárny Dukovany. Dozvěděli jsme se mnoho informací a získali jsme do třídy hezké odměny.

Novým zážitkem pro nás prvňáčky byla i recitační soutěž. Nejprve proběhlo třídní kolo a tři nejlepší recitátoři postoupili do kola školního – Adinka Benešovská, Matyášek Chochola a Martínek Horák. Tam všichni tři předvedli skvělý výkon a umístili se v první desítce, Adinka s Matyáškem dokonce na 2. – 4. místě. Adinka pak bude reprezentovat naši školu na recitační soutěži Slánka, v březnu ji budeme držet palce.

Únor pak byl pro nás měsícem prázdnin, pololetních i jarních, ale i měsícem neustálých nemocí. Snad s příchodem března bude lépe. Na jaro se už všichni moc těšíme.