1.C – říjen 2023

1.C – říjen 2023 V měsíci říjnu jsme se již naplno věnovali učení, vždyť už máme za sebou druhý měsíc jako školáci. Kromě poznávání nových písmenek a čtení slabik, vytleskáváme slova na slabiky a počet slabik určujeme pomocí naší vyskakovací metody. Zkoušíme číst krátké věty, a tím nás čtení začíná také víc bavit. V matematice jsme se důkladně seznámili s jednoduchými úlohami na sčítání a předvedli jsme si, jak si pomáháme při sčítání na číselné ose. Koncem měsíce jsme se ještě naučili další početní úkon – odčítání. V prvouce jsme si přinesli různé přírodniny, aby se nám lépe dařilo poznávání listnatých a jehličnatých stromů a jejich plodů. Také ve výtvarné výchově a pracovních činnostech stále něco malujeme, kreslíme a vytváříme. Ve čtvrtek 19. 10. jsme navštívili Divadlo Spejbla a Hurvínka, kde jsme zhlédli představení „Hurvínkova nebesíčka“. Také jsme si užili naše první prázdniny, které sice trvaly jen dva dny, ale i tak jsme měli možnost prožít si nějaká podzimní dobrodružství, o kterých jsme si poté vyprávěli v ranním kruhu. Hned v pondělí jsme do školy dorazili vyzdobeni puntíky, abychom podpořili všechny lidi, kteří bojují s lupénkou. Závěr měsíce patřil již tradičně „Halloweenskému učení“, kdy jsme v převlečení za nejrůznější čaroděje, kouzelníky či dýně plnili strašidelné úkoly. Za odměnu jsme si vysloužili perníkové dýničky.