1.C – říjen 2022

Podzimní radovánky v 1. C

Měsíc říjen se u nás ve třídě nesl v duchu podzimních radovánek. Nejen o pracovních činnostech a výtvarné výchově jsme používali různé přírodniny, nejvíce listy a kaštany. Vytvořili jsme podzimní sluníčka, veselé pavouky a kaštany jsme využili i pro zopakování písmenek. Dva obrázky jsme poslali do soutěže kladenské knihovny Příroda čaruje. V prvouce jsme se věnovali tématu podzim, užili jsme si stezku skřítka Podzimníčka a také jsme si různými aktivitami připomněli Den stromů. Také jsme trénovali jemnou motoriku pomocí pipet a alespoň na chvilku jsme se stali malými chemiky. V české jazyce jsme se naučili další nová písmenka, postupně se učíme číst slabiky a slova, každý týden se ve čtení zdokonalujeme. V matematice jsme ke sčítání přidali další početní operaci – odčítání. Zpestřením výuky pro nás bylo krásné divadelní představení Čert a Káča a také ukázka práce městské unhošťské policie. Den před podzimními prázdninami jsme pak přišli do školy v puntíkatém oblečení a zapojili jsme se tak do projektu, jehož cílem je šířit mezi širokou veřejnost povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění. Na konci měsíce jsme si užili halloweenské učení v kostýmech. Kostlivci, čarodějnice a jiné strašidelné bytosti plnili různé úkoly, mlsali dobroty a společně se bavili. Už se všichni těšíme na další měsíc a pomalu přicházející zimní období.