1.C – říjen 2021

Tak trochu jiný říjen…

Ve středu 6. října jsme se po dlouhých 14 dnech karantény opět sešli všichni ve školních lavicích. Docela jsme se už na tu školní atmosféru těšili, a tak jsme se mohli začít pořádně učit. Kromě poznávání nových písmenek a čtení slabik, vytleskáváme slova na slabiky a počet slabik určujeme pomocí naší vyskakovací metody. Zkoušíme číst krátké věty, a tím nás čtení začíná moc bavit. V matematice jsme se důkladně seznámili s jednoduchými úlohami na sčítání a ukázali jsme si, jak si pomáháme při sčítání na číselné ose. Koncem měsíce jsme si ukázali a názorně předvedli další početní úkon – odčítání. Abychom si oba úkony nepletli, posloužily nám jako učební pomůcka gumové bonbóny. Velmi se nám to osvědčilo hlavně při odčítání, kdy je třeba názorně si ukázat, jak bonbón zmizí. Nakonec jsme se seznámili i s číslem nula, kdy jsme tak dlouho odčítali, až nám nezbylo nic. Ve čtvrtek 7. října jsme se zúčastnili zajímavého programu „Bubnování“, kdy jsme se seznámili s různými tradičními nástroji k bubnování určenými, a hlavně jsme si všichni mohli zabubnovat do rytmu. V rámci učení jsme si v pracovních činnostech vylepili písmenko M, z modelovací hmoty jsme vyváleli všechna písmenka, která už umíme, a do prvouky jsme si vytvořili podzimní ovoce. Nově jsme si s paní učitelkou vyzkoušeli tzv. hybridní výuku, kdy většina dětí naší třídy nastoupila do další 14denní karantény. Pracovalo se nám pěkně, a tak jsme si mohli vyrobit krásné podzimní draky. V pondělí 25. října jsme do školy mohli dorazit v „halloweenských“ maskách, a i když nás ve škole bylo málo, moc jsme si to užili. Aby to ostatním nebylo líto, sešli jsme se ještě v maskách v pondělí 1. listopadu po návratu z prázdnin. Poslední den před podzimními prázdninami a významným státním svátkem jsme měli projektový den „Škola, základ života“.