1.C – prosinec 2023

Tak jsme se konečně dočkali. Poslední měsíc kalendářního roku byl plný událostí a odpočítávání dnů do Ježíška. V pátek 1.12. si pro nás žáci 9. ročníku připravili různé soutěže a zajímavé disciplíny na téma „Čertoviny“. Bylo to opravdu moc pěkné, všude nás provázeli čerti a my jsme měli o zábavu postaráno. Děkujeme za úžasný zážitek. V pondělí 4.12. jsme se virtuálně přenesli do elektrárny, kde jsme se prostřednictvím pracovníků skupiny ČEZ dozvěděli důležité informace o činnosti vodní, solární a větrné elektrárny. V úterý 5. prosince nás čekalo „Čertovské učení“. Při příchodu do třídy jsme na tabuli našli vzkaz od samotného čerta, abychom dnes pilně pracovali a plnili připravené pekelné úkoly - čertovské počítání do 20 s vybarvováním, výrobu papírového čerta a běhací diktát, kdy jsme si pěkně procvičili čtení a psaní slov. Když jsme tak zadumaně pracovali, najednou se ozvalo cinkání řetězů a bušení na dveře! Navštívili nás Mikuláš, anděl a čerti. A protože se snažíme více se učit a méně zlobit, čerti nám nakonec nikoho do pekla neodnesli a Mikuláš s andělem nám rozdali sladkou odměnu. S blížícími se Vánocemi jsme nemohli zapomenout na naše nejbližší. Proto jsme jim pod stromeček vytvořili nádherný obrázek roztomilých zajíčků zabalený do vánočního papíru, který jsme vlastnoručně ozdobili tiskátky. Také ve výuce nás čekala novinka – vyzkoušeli jsme si práci na IPadech. Moc se nám taková výuka líbila a už teď se těšíme na další možnost. Poslední prosincový týden se již nesl ve vánoční náladě. Zazpívali jsme si koledy a vánoční písničky na schodech, navštívili jsme unhošťské muzeum, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o betlémech a zhlédli jsme výstavu „Vánoce v muzeu“. Nakonec jsme se ještě vydali do knihovny, abychom mohli obdivovat pohyblivý betlém vyrobený panem Dandou. Ten se nám líbil asi nejvíc, protože jsme měli možnost vidět známé budovy Unhoště, kolem kterých často chodíme. Čtvrtek 21. prosince byl náš nejlepší den, čekala nás totiž vánoční besídka! Nesla se v duchu tradic, vyrobili jsme si papírový betlém, a hlavně na nás pod stromečkem čekaly dárečky. Některé jsme si vylosovali ve vánoční tombole, jiné jsme si předali mezi sebou a na každého tam ještě čekali balíčky pro radost. Už teď se těšíme na shledání v novém roce 2024, kdy si společně povyprávíme o vánoční nadílce.