1.C – prosinec 2022

Prosincové radovánky

V prosinci jsme si užili spoustu zábavných akcí. Hned dvakrát jsme si vyzkoušeli čertovské učení. Starší spolužáci z devítek si pro nás připravili různorodé aktivity, plnili jsme úkoly a sbírali razítka, všechny nás to moc bavilo. 5. prosince pak za námi do třídy přišel Mikuláš s andělem a čerty, přinesl nám nadílku, a i učení jsme měli tematicky zaměřené. Byl to moc hezký den.

Za další skvělou akci musíme poděkovat Martínkově mamince. Ta nám dokázala, že chemie není jen pro velké děti. Paní Horáková nám přiblížila chemii zábavnými pokusy a výsledkem byla krásná vánoční dekorace, která nám dělá ve třídě radost.

Nelenili jsme ani v učení písmenek, začali jsme číst kratší texty a samozřejmě trénujeme i čtení s porozuměním. Není to jednoduché a čeká nás ještě spoustu práce. V počtech jsme už všichni mnohem jistější, paní učitelce děláme radost. Celý prosinec jsme řešili úkoly z adventního kalendáře a mnohdy jsme museli řešit opravdu zapeklité příklady. Během výtvarné výchovy a pracovních činností jsme tvořili andílky pro babičky a dědečky z unhošťského Domova důchodců a obrázky ptáčků, kterými jsme pak obdarovali rodiče.

Na konci měsíce nás čekaly vánoční prázdniny, ale ještě před nimi jsme si užili kouzelnou vánoční atmosféru u našeho stromečku. Během vánoční besídky jsme si rozdali dárečky, zazpívali koledy, ochutnali cukroví, ale hlavně jsme si užili společně strávený čas.

Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku přeje 1. C! ❤️