1.C – Čertovské učení – projektový den

V pátek 3.12. jsme měli projektový den „Čertovské učení“. Ihned po příchodu do třídy jsme si všimli podivného dopisu na tabuli, který byl ještě trošku cítit sírou. Po jeho přečtení nám jsme se dovtípili, že čert, který dopis psal, do školy moc nechodil. Ale Lucifer byl nejspíš vzdělanější a chyby čertovi opravil červeně! Ale i nám bylo zase jasné, že musíme pilně pracovat, aby si pro nás nepřišel čert.

A pak stejně přišli… Obrovský Mikuláš, andělé a samozřejmě nechyběli ani čerti. Přečetli nám jména „zlobidel“ z Knihy hříchů a my jsme museli slíbit, že se budeme snažit věci napravit. Po odříkání básničky „Mikuláš“ jsme dostali sladkou nadílku. Po jejich odchodu jsme radši na nic nečekali a začali plnit různé čertovské úkoly. A opravdu jsme je plnili poctivě, jen aby se čerti k nám nevrátili.