1.C – Projektový den 26.10.2021

„Škola, základ života“

Po zhlédnutí výstavy z historie školy v Melicharově vlastivědném muzeu ve čtvrtek 21.10. jsme tematicky navázali také v úterý 26.10., kdy se ve škole uskutečnil projektový den na téma "Škola, základ života". Žáci pracovali ve skupinkách a měli za úkol vytvořit si návrh své vlastní školy. Nejprve se museli společně domluvit na názvu školy, vymyslet si své vlastní předměty, kterým se v dané škole vyučuje, a následně museli školu blíže představit svým spolužákům. Díky vzájemné spolupráci a bohaté fantazii se výtvarné práce dětem velmi podařily. Tak vznikla „Strašidelná škola“ čar a kouzel a „Srdíčková škola“ plná lásky a dobroty.

Velkou radost nám udělali i „malí stavitelé“ pracující z domova, protože ještě stále nemohli být s námi ve škole. Jejich orlí škola, škola pro prince a princezny, „petshopátská“ škola, veselá škola s pejsky a štěňátky či škola postavená z kostiček lega nám všem vyrazily dech. Je třeba ale pochválit i další žáky, kteří si vyrobili vlastní školy z barevného papíru nebo si školu složili a dokreslili.

Na závěr si k danému tématu děti vyplnily pracovní listy k procvičení učiva matematiky, českého jazyka a prvouky. Zopakovali jsme si společně počet prvků k danému číslu, porovnávání čísel, sčítání do 4, čtení slabik v řádcích a sloupcích, tvoření slov, a nakonec hledání cesty v bludišti k důležitým povoláním, bez kterých se žádná škola nikdy neobejde. Projektový den se nám velmi líbil a už teď se těšíme na další.