1.C – listopad 2023

Listopad byl už od samotného začátku nabitý zajímavými akcemi. Hned ve čtvrtek 2. listopadu nás navštívili žáci 5.C, kdy nám v rámci patronátu obou tříd předvedli zajímavé pokusy. Byli jsme opravdu vzorní pozorovatelé, ale také jsme si mohli pokusy sami vyzkoušet. Hned další den jsme ve škole zhlédli divadelní představení „Šípková Růženka“, kdy nám pohádkový příběh plný písniček zahráli paní Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček s pomocí překrásných dřevěných loutek. V hodině pracovních činností jsme se mohli trošku odvázat a složit si zajímavé skládačky ze stavebnice Seva. Pracovali jsme ve dvojicích a postavili jsme opravdu povedené kousky. V pátek 10.11. k nám do školy zavítal pan Zaleš se svými milovanými dravci. Kromě důležitých zajímavostí o životě a chovu nám předvedl nejmenší sovu v letu. Byli jsme opravdu moc hodní a také jsme překvapili, co všechno o dravcích víme. Samozřejmě jsme se také učili nová písmenka, a tak už umíme přečíst další slova a celé věty. Také v matematice nám to šlo výborně, sčítáme a odčítáme do 5, porovnáváme čísla a naučili jsme se i rozklady čísel. Také v tělocviku jsme nezaháleli. V pondělí 20.11. jsme si mohli vyzkoušet s pány trenéry, jak vypadá takový malý tréninkový den ragby. Kdyby náhodou někdy došlo k úrazu, nebo by bylo potřeba zavolat záchranku, po ukázce ragby jsme navázali besedou o první pomoci, kde nás pan záchranář z Českého červeného kříže naučil zásady zdravovědy, seznámil nás s důležitými telefonními čísly a mohli jsme si vyzkoušet masáž srdce. To nám přišlo moc zajímavé, i když to vůbec nebylo snadné. V hodině matematiky a prvouky jsme si pak vytvořili naučné plakáty na téma IZS. Aby se nám chodilo do školy vždy vesele, mohli jsme v úterý 21.11. přijít v pyžamu. No, trošku jsme se museli držet, aby nás nepřemohl spánek. Ale dopadlo to dobře. Poslední listopadové pondělí jsme navštívili centrum ekologické výchovy Toulcův dvůr. Během programu „Vánoce na statku“ jsme si vyrobili tradiční vánoční řetězy a svíčku z včelího vosku, a pak jsme se venku vydali za pokladem. Cestou jsme plnili různé úkoly, seznámili jsme se s postavami, které se pojí k adventu, a nakonec jsme našli hledaný poklad – domácí vánoční perníčky, které jsme hned s chutí snědli.