1.C – listopad 2022

Poslední podzimní měsíc jsme měli opravdu nabitý. Zažili jsme spoustu zábavných akcí, začali si zvykat na novou moderní techniku ve třídě a samozřejmě jsme se naučili mnoho nových věcí. V češtině už umíme poměrně dost písmenek, bez problémů tvoříme, čteme i píšeme slova. V matematice sčítáme i odčítáme, porovnáváme v oboru 0 – 5, ovládáme sklad i rozklad čísel. V prvouce jsme si povídali o rodině a také jsme se ve třídě prostřednictvím fotek pochlubili, jak roztomilá miminka jsme byli. K výuce používáme nový interaktivní panel, který nám ve spoustě témat pomáhá a usnadňuje práci. Také jsme měli možnost vyzkoušet si práci na tabletech a všechny nás to moc bavilo. Nezapomínáme ani kreativně tvořit, z podzimních témat jsme přešli na ty se zimní a vánoční tématikou. Moc se nám povedl podzimní les, ale i kůň, kterého jsme tvořili v rámci projektového svatomartinského dne. Radost rodičům udělal i vánoční svícen. Kreativitu i práci dle předlohy jsme trénovali na stavebnici Seva.

A jaké akce jsme zažili? V hudebním pořadu Písničkový kolotoč jsme se dozvěděli, proč a jak vznikají písničky, jaké jsou, o čem jsou, ale také co je refrén, jaký je rozdíl mezi lidovou a umělou písničkou…zatančili jsme si, zazpívali a bylo to opravdu zábavné dopoledne. Brzy se staneme čtenáři, proto jsme vyrazili do knihovny v Unhošti. Vše jsme si tam prohlédli, zopakovali si s paní knihovnicí známé postavičky z pohádek a už se těšíme, až si tam nějaké knížky půjčíme a sami přečteme. Také jsme vyrazili na výlet do Toulcova dvora. Absolvovali jsme dobrodružnou cestu za pokladem, během které jsme se seznámili s vánočními zvyky a tradicemi. Nadšeně jsme plnili úkoly a odpovídali na adventní hádanky. Nechyběly ani rukodělné dílničky. Všichni jsme si vyrobili svíčku ze včelího vosku a řetěz ze slámy. Výlet to byl opravdu krásný a naladil nás na tu správnou vánoční notu. Tu jsme pak využili ve vánoční dílničce s maminkou Matyáše paní Chocholovou. Vytvořili jsme s ní krásné adventní věnce. Pokračovat v různých dílničkách jsme pak mohli i během Vánočního setkání, které se u nás na škole uskutečnilo v neděli 27. 11. Hned následující den jsme přivítali advent a do školy jsme přišli vánočně nazdobeni. Myslím, že moto „Čas vánoční je legrační“ jsme opravdu naplnili.

Zapomenout nesmíme ani na čtvrtletní hodnocení, protože listopad je tradičně měsícem pedagogické rady a třídních schůzek. Zatím můžeme být všichni spokojeni, v notýsku, či Bakalářích u nás najdete jen samé jedničky a výjimečně dvojky. O tom, jak nám to ve škole jde, se ostatně mohli rodiče přesvědčit během dne otevřených dveří.

Teď už s nadšením vyhlížíme prosincové akce – Mikuláše a vánoční besídku. Třídu už nazdobenou máme a každý den se těšíme z krásného vánočního stromečku. Snad nám pod něj Ježíšek něco nadělí.☺️