1.C – listopad 2021

Listopad První listopadový den byl ve znamení shledání dětí po karanténě, proto jsme se sešli ještě společně v halloweenských kostýmech. Museli jsme se ale pořádně vrhnout do práce, abychom dohnali vše, co jsme trošku zameškali. Čtení slabik, slov i jednoduchých vět nám jde bez větších potíží, stejně tak jako matematické počítání do 5. Tvořili jsme různé zajímavosti v pracovních činnostech a ve výtvarné výchově, od zapouštění barev na jablíčku s červíkem, přes ježka s pichlavými bodlinami, který se chystá ukrýt před prvními mrazíky, až po překrásné zdobení zimních kulíšků. V pátek 26.11. jsme přivítali adventní čas ozdobeni úžasnými módními doplňky a pomalu začínáme odpočítávat dny, které zbývají do Štědrého večera. Kdo ještě nestihl napsat dopis Ježíškovi, ten má nejvyšší čas to napravit. V úterý 30.11. jsme si ještě užili obrovskou zábavu ve sportovní hale, kde si pro nás vedoucí střediska volného času Labyrint připravili akci s názvem „Zboříme ledy“. Zahráli jsme si spoustu zajímavých her, soutěžili jsme v družstvech, a hlavně jsme se naučili navzájem si pomáhat a povzbuzovat se. Moc se nám to líbilo, a protože nás bylo málo, těšíme se na další spolupráci, aby si to mohli užít i ostatní spolužáci.