1.C – leden 2024

Ve středu 3. ledna jsme se opět mohli setkat po vánočních prázdninách ve škole. Byl to náš první společný den v roce 2024. Popřáli jsme si hodně zdraví a úspěchů v novém roce a vyprávěli jsme si zážitky z vánočních dní. Představili jsme si nejmilejší dárečky, které na nás čekaly pod stromečkem a připomněli jsme si skvělé chvilky prožité v rodinném kruhu. Hned ve čtvrtek 4. ledna si pro nás lektoři ze střediska volného času Labyrint Kladno připravili vzdělávací program „Zboříme ledy“. Děti si vyzkoušely zábavné hry na podporu spolupráce v kolektivu. V rámci podpory čtenářské gramotnosti jsme v pátek 5. ledna navštívili knihovnu v Unhošti. Při své premiéře se žáci seznámili s prostředím, organizací a pestrou nabídkou vhodných knih pro začínající čtenáře. V pondělí 8. ledna jsme se vrátili k tématu příchodu Tří králů. Vyrobili jsme si parádní královské koruny a tématu jsme se věnovali také v hodinách českého jazyka a matematiky. V polovině ledna nás překvapila velká nemocnost, a tak jsme se pár dní setkávali v komorním počtu. Využili jsme toho pro práci ve skupinách a hlavně pro výuku na Ipadech. To nás moc bavilo a těšíme se na další využití. Hudební výchovu nám v pondělí 15. ledna obohatila cimbálová muzika Réva, která za námi přijela až ze Zlína. Muzikanti nás seznámili s typickými lidovými nástroji a společně jsme si také zazpívali známé písničky. Měsíc leden byl první měsíc nového roku, ale zároveň poslední měsíc prvního pololetí. Ve středu 31.1. děti dostávaly svoje první vysvědčení! Za obrovskou snahu a odvedenou práci si malí školáci zasloužili samé pěkné známky. Určitě tím udělali radost nejen sobě, ale i všem svým blízkým. Vždyť už se všichni pěkně rozečetli, někteří si již čtou svou první knížku, kterou třeba našli pod stromečkem. Také v matematice jsme odvedli kus práce… Sčítáme a odčítáme do 8 a hlavně již více počítáme zpaměti. Tak ať nám to spolu jde i nadále tak skvěle.