1.C – leden 2023

Po vánočních prázdninách jsme se do školy vrátili plní sil. I když jsme měli poměrně velkou pauzu v učení, žádná písmenka jsme nezapomněli a hned v úterý jsme krásně četli. V lednu jsme pak přidali další písmenka, mnozí z nás už hezky plynule čtou, a to nejen naučená slova. V matematice už počítáme do 7 a v prvouce jsme si začali povídat o novém tématu – člověk.

Do školy pak za námi v půlce měsíce přijel Tonda Obal. Během této pojízdné výstavy jsme se dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Měli jsme i možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a bylo to opravdu moc zajímavé.

I v lednu jsme pracovali s tablety. Tentokrát jsme je využili při výtvarné výchově a pomocí aplikace jsme vytvořili zajímavé obrazce. Pracovali jsme ale i s vodovkami a pastelkami a vznikly krásné obrázky lyžařů, sněhuláků, či zimních čepic.

Vrcholem pak byl závěr měsíce. Okamžik, na který jsme se všichni těšili – předávání našeho prvního vysvědčení. Neměli jsme to ale jednoduché. Matýsek, Agáta a Oskar, naši průvodci v matematice, češtině a prvouce, nám vysvědčení schovali. Abychom ho dostali zpátky, museli jsme splnit hned několik úkolů a dokázat, že si jedničky opravdu zasloužíme. Nakonec jsme byli úspěšní a vysvědčení jsme společně našli. Měli jsme obrovskou radost, nejen z krásného vysvědčení, ale i ze společné práce, která k nalezení vedla.