1.C – leden 2022

V pondělí 3. ledna jsme se znovu setkali po vánočních prázdninách ve škole. Byl to náš první společný den v novém roce 2022, tak jsme si popřáli hodně zdraví a úspěchů a vyprávěli si zážitky z vánočních dní. Představili jsme si nejmilejší dárečky, které na nás čekaly pod stromečkem a připomněli jsme si skvělé chvilky prožité v rodinném kruhu.

Hned v úterý 4. ledna jsme měli naučný program „Les a jeho obyvatelé“ zaměřený na enviromentální výchovu. Díky poutavému vyprávění paní lektorky a množství ukázek přírodnin a trofejí jsme se mohli na chvilku ocitnout uprostřed lesa a dozvědět se spoustu zajímavostí o zvířatech, která tam žijí.

Ve středu 19. ledna nás čekala on-line návštěva elektrárny. Společně s našimi průvodci jsme se přenesli do jaderné elektrárny Temelín, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o vlivu různých druhů elektráren na životní prostředí a o samotném provozu jaderné elektrárny. Nakonec jsme si mohli zasoutěžit o zajímavé ceny.

Jako každý měsíc, tak i v lednu, jsme malovali a vyráběli... Čekal nás příchod Tří králů, tak jsme si z papíru vyrobili překrásné královské koruny. A aby nám v lednu nemrzly nožky, nakreslili jsme si svoje vlastní „veselé ponožky“, které se nám opravdu moc povedly. A protože k zimě patří zimní sporty, tak jsme si některé nejoblíbenější sportovní aktivity vymodelovali z modelovací hmoty a naši práci si ve třídě vystavili.

Měsíc leden byl u konce, a tím skončilo i 1. pololetí. V pondělí 31. ledna děti dostávaly svoje první vysvědčení! Za obrovskou snahu a odvedenou práci v prvním pololetí si všichni zasloužili samé pěkné známky. Určitě tím udělali radost nejen sobě, ale i všem svým blízkým. A já se mohu těšit na výbornou práci i ve druhém pololetí. Tak ať nám to spolu jde i nadále tak skvěle.