1.C – leden 2021

S žáky jsme zvládli požadované učivo za měsíc leden.V českém jazyce přibyla další písmena a momentálně probíráme dvojhlásky au, eu a ou. Apeluji na rodiče s žádostí o spolupráci, kterou jsem zmínila již v Teams. Děti by měly denně alespoň 10 minut číst a také procvičovat psací podobu písmen do cvičného sešitu. Jsou tací, kteří mi předkládají, jak pracují i doma, bohužel se mezi dětmi objevují i případy, kdy žáci sami říkají, že nečetli ani nikterak nepracovali. Je to i znát, proto rozdíly v kvalitě čtení i psaní se začínají projevovat ve vyšší míře. V matematice počítáme do osmi, tak mají žáci instrukce procvičovat sčítání, odčítání, rozklady, porovnání a jednoduché slovní úlohy s odpovědí. Učivo prvouky zahrnuje roční období, měsíce, jídelníček, důležitá telefonní čísla, jehličnaté a listnaté stromy a přírodu na podzim a na jaře. Na vysvědčení jsem udělila 19 pochval. Velké uznání náleží všem dívkám a čtyřem chlapcům. Ostatní chlapci musí ještě dopilovat zásady správného chování, které u nich vázne během přestávek a rovněž udržování pořádku. Za první pololetí jsem udělila všem dětem jednotky, upozorňuji však, že na konci roku se mohou známky u některých jedinců zhoršit. S rodiči žáků, kterých se to bude týkat, projednám samozřejmě v rámci konzultace. Chtěla bych všem popřát hezké prázdniny a doufám, že od 8. února se všichni opět sejdeme.