1.C – květen 2023

V květnu jsme si výuku zpestřili hned několika akcemi, byli jsme na škole v přírodě, ale zvládli jsme se toho i spoustu naučit. Už umíme všechna písmenka a pracujeme s různě náročnými texty, v matematice už počítáme do dvaceti. V prvouce jsme se všichni naučili roční období, dny v týdnu a měsíce a začali jsme si povídat o létě.

Kooperace a dobré vztahy ve třídě jsou velice důležité. V rámci akce Boříme ledy jsme se právě snažili spolupráci a dobré klima ve třídě podpořit. Přijeli za námi lektoři z Labyrintu Kladno a formou her a soutěží nám pomohli lépe se poznat a stmelit náš kolektiv.

Díky programu Šablony III jsme si užili projektový den ve škole Příroda je naše - Náš les a jeho obyvatelé. Dozvěděli jsme se základní rozdělení lesů a seznámili jsme se s nejčastějšími lesními obyvateli. Paní Cirkovská přinesla spoustu obrázků a rekvizit a dokázala nám tak toto téma přiblížit velmi poutavě.

Ozvláštnili jsme si i hodiny tělocviku. Workshop s korálkovými švihadly měl překvapivě velký úspěch i u kluků. Sympatická lektorka Vendy nás naučila, jak správně skákat, a také nám předvedla hned několik triků, které ze začátku vypadaly dost složitě, ale nakonec jsme je téměř všichni zvládli.

Vrcholem pak byla škola v přírodě. Se spolužáky z dalších tříd jsme vyrazili do Českého ráje. Čekalo nás pět dní her, soutěží, sportování a výletů. Příjezdem do rekreačního střediska jsem se stali trpaslíky a naším úkolem bylo osvobodit princeznu, což se nám nakonec povedlo. Během pobytu jsme podnikli dva krásné výlety – na zříceninu Pařez a do Prachovských skal. Počasí nám sice první den nepřálo, ale pak se umoudřilo a my jsme tak mohli prožít skvělých pět dní obklopeni krásnou přírodou. Příští rok si to určitě zopakujeme!

Blíží se konec roku a k tomu patří i společné fotografování. Paní fotografka za námi druhý květnový týden dorazila a my tak máme krásnou památku na první třídu.

A teď už všichni vyhlížíme letní prázdniny…