1.C – květen 2022

Také měsíc květen byl bohatý na zážitky a události, které nám zpříjemnily výuku. První veliký a krásný úkol byl dárek pro naše maminky. K jejich svátku (Den matek) jsme jim vyrobili tulipány z barevných papírů a obrovské přáníčko ve tvaru srdíčka. Věřím, že jsme maminkám udělali radost. Ve středu 18. května nás navštívil „Ználek“, díky kterému jsme měli možnost v nás objevit důležité emoce a pocity, které řídí naše chování a jednání, a to nejen ve vztahu ke spolužákům. S pomocí Jarmily a vybraných herců z naší třídy jsme si vyzkoušeli, jak je důležité vcítit se do situace, která by mohla druhým ublížit, a umět si s tím poradit. Vzdělávací program nám pomohl v pěstování dobrých vztahů v kolektivu. Ve čtvrtek jsme navštívili knihovnu, kde nás čekal doprovodný program od nakladatelství Thovt. Soutěžili jsme, kdo pozorně naslouchá při čtení příběhu, vlastními slovy jsme si vyzkoušeli převyprávět celý příběh podle obrázků a na závěr jsme si zahráli speciální pexeso s písmenky. Květen je ale hlavně měsíc lásky, radosti a barev, a tak jsme si i my na pracovních činnostech a ve výtvarné výchově vytvořili a barevně nazdobili ptáčky zpěváčky a také kouzelné kočičky, které nám mohou splnit jakékoliv přání. V rámci prvouky k danému tématu „Čas“ jsme si pro lepší zapamatování měsíců v roce vyrobili vlastní kalendář a vymodelovali jsme si různé typy hodin, od náramkových až po hodiny na věži. Celý měsíc nám utekl jako voda a mílovými kroky se nám přiblížily letní prázdniny. Už se moc těšíme!