1.C – květen 2021

V průběhu května jsme zvládli požadované učivo. Děti již znají všechna písmena a pracujeme na jejich automatizaci. Ve Slabikáři jsme přečetli články, pohádky i básničky. Snažíme se číst s přednesem. Zaměřujeme se na pochopení obsahu textu. V hodině psaní dbáme na čitelný a úhledný rukopis. V matematice sčítáme a odčítáme do 20, procvičujeme geometrické tvary a tělesa, pracujeme se slovními úlohami a tvoříme otázky a odpovědi. Máme probráno i porovnávání čísel a jejich zaznamenávání na číselnou osu. V prvouce jsme probrali stavbu těla hub, rostlin a živočichů, lesní plodiny, jedovaté houby a rostliny, zásady správného chování v přírodě. Hodně využíváme různé dokumenty určené dětem. Výuku si zpestřujeme kvízy, soutěžemi, skupinovými pracemi. V průběhu května jsme měli projektový den Zdravé zoubky a Pohádkový kvíz, který si pro nás připravily žákyně 2. stupně ze Čtenářského klubu. Děti pracovaly s nadšením a touhou po nových poznatcích. Nenudíme se ani v průběhu přestávek - viz tancování.

Rodičům chci poděkovat za spolupráci.