1.C – září 2020

Pevně věřím, že i přes vysoký počet dětí, budeme dobrý tým.

První den jsme se sešli v hojném počtu. Žáci i rodiče byli slavnostně naladěni a já jako třídní učitelka jsem byla mile překvapena entuziasmem, který děti vykazovaly.

Ačkoli jsme byli v této sestavě poprvé, žáci způsobně seděli v lavicích a vnímali každý okamžik. Celá slavnostní situace byla umocněna šerpováním, kdy si každý rodič mohl vyfotit svého prvňáčka před vyzdobenou tabulí. Děti tento akt braly opravdu vážně a celá situace byla až dojemná.

Všechny zúčastněné potěšila účast paní starostky ing Koulové a paní ředitelky PhDr Plasové, které měly připraven působivý projev k dětem, rodičům i ke mně, jako k třídní učitelce.

Poté jsme si řekli organizační věci.

Od dalšího dne jsme společně začali pracovat. Děti byly seznámeny se Školním řádem, bezpečností, rozvrhem a školou.

K výuce máme k dispozici i interaktivní program, které hojně využíváme. Pro děti je tato metoda zajímavější a efektivnější. Jsem potěšena, že všichni mí žáci pracují s elánem a s chutí učit se novým věcem.

Spolupráce s rodiči je zatím výborná, což svědčí nejen hojná účast na třídní schůzce, nýbrž i snaha o doplnění učiva v případě absence. Formou sms posílám probrané učivo, aby děti, které daný den chyběly, měly možnost ihned si doplnit probranou látku, pokud jim to zdravotní stav umožní..

V 1. C budou mít přihlášení žáci Čtenářský klub, kde se budeme seznamovat s dětskou literaturou, zhlédnem zajímavé ukázky z pohádek, budeme se učit básničky a říkanky a pracovat s textem. Rovněž budu mít školní klub Anglický jazyk, kde si budeme hrát se slovíčky, naučíme se říkanky a písničky.

Žáci mají možnost mít i jiné mimoškolní aktivity, např. Judo, jehož ukázku jsme zhlédli během Tělesné výchovy.

Dle reakce žáků je zatím baví všechny předměty. Mou snahou je, aby do školy chodily děti rády, aby se k sobě slušně chovaly a aby si pomáhaly. Mají mnou jasně stanovená pravidla, která jsou i žertovnou ilustrační formou vystavena. Důležité je naleznout vzájemnou symbiózu, důvěru a mít dobré výsledky.

Mgr. Alena Kubányiová