1.C – duben 2024

Druhý jarní měsíc byl opět plný zajímavých událostí a zážitků. Vyrazili jsme do divadla, ovšem tentokrát na dramatickou a výtvarnou dílničku, oslavili jsme Den Země a poslední dubnový den jsme si užili Čarodějnické učení. Ani v učivu jsme ale nezaháleli. Neustále zdokonalujeme naše čtenářské dovednosti, učíme se nová a nová psací písmena, zvládáme už opis a přepis některých slov a v matematice počítáme do 15. V pondělí patnáctého dubna jsme vyrazili do divadla Lampion, abychom si nejprve vyzkoušeli své herecké nadání pod vedením zkušené paní režisérky. Na jevišti jsme bez ostychu plnili veškeré pokyny a dokonce jsme mohli pomocí kouzelného zaklínadla začarovat své kamarády. Pak jsme se přesunuli do výtvarného ateliéru a tam si vyrobili různé typy loutek z netradičních materiálů. Akce se nám moc líbila, z divadla jsme odjížděli plni nových zkušeností a zážitků. V týdnu od 22. do 25. dubna jsme se zapojili do projektu Den Země, kde nás spojovalo jednotné téma ekologie a utváření pozitivního vztahu k životnímu prostředí. Ve skupinkách jsme plnili připravené úkoly v podobě poznávaček, matematických vybarvovaček a kvízů a vytvářeli naučné plakáty k tomuto významnému dni. Každý si také k danému tématu vyrobil svůj lapbook zaměřený na třídění odpadu a ochranu přírody. Na závěr si všichni vyzkoušeli běhací aktivitu na podporu čtení s porozuměním. V úterý 30. dubna byla naše škola plná malých čarodějnic a čarodějů, protože se blížila filipojakubská noc a tradiční pálení čarodějnic. My jsme to ve škole pojali po svém. Nejprve jsme plnili sportovní a vědomostní úkoly na čarodějnické stezce a po úspěšném absolvování jsme vytvářeli čarodějnický deník. Nakonec nás naše třídní čarodějka odměnila strašidelným lízátkem s motivem lebky a medailí za úspěšné překonání všech čarodějnických nástrah.