1.C – duben 2023

V dubnu jsme se opravdu nenudili. Naučili jsme se už téměř všechna písmenka, zkoušeli jsme číst s porozuměním, počítali jsme do 15 a v prvouce jsme se seznámili s jarními květinami a domácími zvířaty a jejich mláďaty.

Začátek měsíce jsme měli kulturní. Přijelo za námi loutkové divadlo a spolu s dalšími spolužáky jsme zhlédli krásné představení plné písniček Princezna se zlatou hvězdou na čele. Následovaly velikonoční prázdniny, před kterými jsme si udělali projektový den na téma Velikonoční zvyky a tradice. Domů jsme vyrobili hned několik velikonočních přáníček.

Také jsme vyrazili na dlouho očekávanou exkurzi do Národního zemědělského muzea. V programu Pod lupou jsme se stali na chvíli malými detektivy a zkoumali semínka různých zemědělských plodin. Poté jsme si prohlédli krásné interaktivní expozice. Z výletu jsme byli nadšení a mnozí z nás přemlouvali rodiče, aby s námi do muzea vyrazili mimo školní vyučování.

Závěr měsíce byl pak plný zajímavých projektových dnů. Zábavný byl Pyžamový den, kdy jsme se celé dopoledne učili v pyžamech. Pokračovali jsme Dnem Země, během kterého jsme si vytvořili lapbook na třídění odpadu, a také jsme se zapojili do akce Ukliďme Česko. S dalšími třídami jsme čistili okolí školy. Vrcholem pak bylo Čarodějnické učení. Do školy jsme přišli v čarodějných kostýmech, ve třídě jsme si vytvořili kouzelné lektvary a ve sportovní hale jsme plnili úkoly, které si pro nás připravili naši starší spolužáci z 8. D.

Květen bude stejně nabitý, a hlavně nás čeká škola v přírodě, na kterou se těšíme, i když někteří neskrývají i mírné obavy, budou poprvé na delší dobu bez rodičů. Určitě to ale všichni perfektně zvládneme!