1.C – duben 2022

První aprílový den jsme se společně s ostatními žáky 1., 2. a 3. ročníků zapojili do akce „Ukliďme Česko“, a tím přispěli k ochraně životního prostředí. Pracovali jsme s velkou chutí a s pocitem, že pomáháme přírodě, která naši pomoc moc potřebuje. V týdnu před velikonočními prázdninami jsme si užili tzv. „Barevný týden“. Každý den jsme mohli do školy přijít v aktuálním barevném oblečení a připomenout si tak, jaké barvy ponesou dny „pašijového týdne“. Středa před Velikonocemi se nesla v duchu velikonočních tradic a zvyků, měli jsme projektový den „Velikonoční učení“. Domů jsme si odnesli námi vypěstované velikonoční osení a dekorace, které jsme si vlastnoručně vyrobili. O týden později nás čekala první návštěva knihovny, kde jsme měli možnost proniknout do světa knížek a pravidel jejich půjčování. Těšíme se, až si spolu s rodiči půjdeme nějakou krásnou knihu vypůjčit a v klidu si ji doma pak společně přečteme. Ve čtvrtek 21. dubna jsme zasedli do hlediště Sokolovny, abychom podpořili naše spolužáky Pepína a Vojtu v talentové soutěži „ZŠ Unhošť má talent“. Bojovali statečně a my jsme si užili skvělou zábavu. Hned v pátek jsme vyrazili za kulturou přímo do Prahy. Jeli jsme na divadelní představení „Hurvínek mezi osly“ do Divadla S+H. Byl to moc krásný zážitek, a ještě jsme si mohli zakoupit nějaký malý suvenýr na památku. Ve čtvrtek 28.4. jsme se zúčastnili výukového pořadu „Zázračná voda“, abychom si připomněli „Den Země“. Seznámili jsme se s různými podobami vody, povídali jsme si o důležitosti vody pro vše živé a zhlédli jsme krátký dokument o vodních dílech, které nás vodou zásobují. Poslední školní den tohoto měsíce se nesl ve znamení „Čarodějnického učení“. Nejprve nás čekalo plnění čarodějnických úkolů na louce u rybníku Bulhar a ve škole jsme si pak vyrobili malou čarodějnici jako dekoraci do květináče. Den plný zábavy se opravdu moc vydařil a my jsme se mohli těšit ještě na sobotní tradiční pálení čarodějnic.