1.C – červen 2023

Skvělý poslední měsíc ve škole – to byl náš červen. Už jsme zvládli všechna písmenka a svoje čtenářské dovednosti jsme předvedli při slavnostním pasování na čtenáře v unhošťském muzeu pod taktovkou paní knihovnice Chvojkové a dvou pozvaných rytířů. Přednesli jsme básničky na abecedu, ukázali jsme i skvělou souhru ve dvojicích a poté jsme přečetli první kapitolu Dášeňky od Karla Čapka. Paní učitelka na nás byla pyšná a rodiče dojatí.

Nezaháleli jsme ale i ve psaní, v prvouce a matematice a na závěrečném vysvědčení pak bylo vidět, že jsme látku první třídy téměř všichni zvládli na samé jedničky. K tak skvělému výkonu nám pomohla i stonožka Agáta, kterou nám zapůjčili starší spolužáci z Týnce na Labem. Agátu jsme zabalili, napsali děkovný dopis a vyrazila zpět domů, určitě bude zase pomáhat dalším prvňáčkům.

Závěrečnému vysvědčení ale předcházelo spoustu akcí.

Den dětí jsme oslavili promítáním filmu a sladkou zmrzlinou. Také jsme opět navštívili knihovnu, kde jsme se seznámili s dalšími knížkami a zároveň si zahráli několik motivačních her. Velkým zážitkem pak bylo spaní ve škole, kde jsme si společně zahráli různé hry, snědli pizzu a v setmělých chodbách jsme hledali ducha školy. Krásné červnové počasí nás pak také lákalo k různým výletům. Vyrazili jsme do Zooparku Zelčín, kde jsme mohli nakrmit různá zvířátka a projeli jsme se na koni. Také jsme vyrazili na exkurzi na Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT na Kladně. Naučili se základy první pomoci, v laboratoři optiky si prohlédli čočky, zkusili si změřit zrak a vrcholem pak byly pokusy se suchým ledem v laboratoři chemie. Také za námi přijela lektorka ze Zdravé Pětky a seznámila nás se zásadami zdravého stravování. Krásnou akcí byl pak den s 5. C. V rámci mezitřídní spolupráce si pro nás páťáci připravili několik stanovišť s úkoly, za ten splněný jsme dostávali razítka, za která jsme si pak mohli vybrat různé odměny. A konečně před vysvědčením jsme vyrazili do přírody. Počasí nám přálo, užili jsme si krásnou procházku a samozřejmě nesměl chybět ani společný piknik.

Krásnou spolupráci jsme pak navázali s domovem seniorů. S ostatními spolužáky z Komendy jsme nejprve babičkám a dědečkům přišli zazpívat a pak jsme jim napsali a ozdobili pohledy. Snad jim obě akce udělaly radost.

Krásné léto všem přeje třída 1. C s paní učitelkou Monikou Vernerovou