1.C – červen 2022

Červen plný zážitků

První den posledního měsíce tohoto školního roku patřil celý dětem. Oslavu Dne dětí jsme si společně užili na fotbalovém hřišti, kde si pro nás žáci 9.A spolu s žáky 5.B připravili množství soutěží. Parádně jsme se vyřádili a za odměnu jsme si vysoutěžili vynikající nanuky. V pondělí 13. června žáci tříd 1.A, 1.B, 1.C a 2.A společně zavítali do nedalekého zooparku v Zelčíně u Mělníka, kde se měli možnost ve volném výběhu blíže seznámit se zvířátky z celého světa. Vše bylo provázeno komentovanou prohlídkou s možností krmení a úzkého kontaktu s koňmi, oslíkem, pštrosy emu, mini klokany, lamami a dalšími především hospodářskými zvířaty, které známe i z našich pastvin. Nechyběla ani projížďka na koních, možnost zaskákat si na vzduchové trampolíně a vynikající svačina – palačinka s domácí jahodovou zavařeninou. Pro všechny to byl nezapomenutelný zážitek. V rámci preventivně naučného programu se ve čtvrtek 16.6. děti aktivně zúčastnily akce „Bezpečný pes“, během kterého se naučily znát řeč psího těla, rozpoznat varovné signály, pokud se pes nechce s námi kamarádit, a osvojily si techniky důležité pro ochranu části těla v případě útoku psa. Je určitě fajn vědět, jak se ubránit agresivnímu psovi, ale zrovna naši „figuranti“ byli psí miláčkové. V týdnu školních výletů jsme v úterý 21.6. vyrazili na pěší výlet do Malých Kyšic. Po cestě jsme pozorovali krásu okolní krajiny, zdolali nejeden kopec a zvládli cestu tam i zpět. V nohách děti měly 9 km a v bříšku sladkou odměnu. Všem malým turistům patřila velká pochvala a diplom za statečnost v náročném malokyšickém výšlapu. Poslední týden patřil slavnostní události, kdy v pondělí 27. června byli i naši nejmenší, žáci 1. ročníků, na muzejní zahradě tradičně pasováni na čtenáře. Malým budoucím "knihomolům" jsme popřáli spoustu zážitků ve společnosti krásných knížek plných dobrodružství. Na závěr jsme se museli rozloučit s naší housenkou Agátou, kterou nám zapůjčili žáci z Týnce nad Labem, aby nás naučila abecedu a povzbuzovala nás na počátku výuky čtení. Svou roli splnila dokonale a teď je na čase vrátit ji ke svým dětem. Učivo prvního ročníku jsme úspěšně zvládli, ve čtvrtek 30. června už jen slavnostní rozdání vysvědčení a hurá na prázdniny!!!