1.C – březen 2023

Po jarních prázdninách jsme se opět pustili s chutí do práce. Naučili jsme se hned několik nových písmenek, trénujeme nejen plynulost čtení, ale také porozumění textu. Radost ze čtení si užíváme při čtenářských dílnách. Každé úterý si přineseme z domova knížku, vybereme si místo ve třídě a čteme. Poté si o knížkách vyprávíme a vzájemně si je doporučujeme. V matematice už počítáme do deseti a v prvouce jsme se vrhli na nové téma – JARO. Předchozí téma věnované člověku jsme si krásně propojili s výtvarnou výchovou, namalovali jsme velké postavy a popsali je terminologií lidského těla. Zapojili jsme se do projektu Den pro školu. Pan Švestka našim nám poutavě přiblížil svět peněz a také jsme si společně popovídali o bezpečnosti na internetu. Děkujeme za zajímavé informace a sladké odměny. Také jsme poprvé vyrazili do divadla. V Divadle Gong jsme zhlédli cestu malé čarodějky za splněním jejího velkého snu, stát se opravdovou a dobrou čarodějnicí. V představení se zpívalo, tančilo, a dokonce i kouzlilo. Pro některé z nás to byla první zkušenost s divadlem a podle nadšeného potlesku na konci příběhu lze soudit, že byla velice příjemná. V průběhu března nás také navštívili děti ze školek v Braškově, Kyšicích, Horním Bezděkově a Unhošti. Příští rok je čeká nástup do první třídy, tak se přišli podívat, co je ve škole čeká. Společně jsme kreslili, psali, počítali, nebo hráli divadlo. Jaro jsme vítali zejména o pracovních činnostech a výtvarce – tvořili jsme ovečkové zápichy, zkusili jsme nakreslit kočičky ve váze a pro maminky jsme tvořili tulipánky k MDŽ. Také jsme využívali stavebnici a tablety. V tomto měsíci jsme také byli pyšní na Adinku Benešovskou, naši školu reprezentovala na recitační soutěži Slánka a výkon podala perfektní. Zábavný byl pro nás zejména poslední březnový týden. Každý den jsme věnovali jedné barvě, všichni jsme přišli barevně sladěni a vzájemně obdivovali možnosti našich šatníků. 28. 3. na Den učitelů jsme si pak společně užili skvělou akci – Učení naruby. Prohodili jsme si role s paní učitelkou, ta zasedla do lavice a učili jsme my. Více než polovina třídy si připravila rozličné aktivity – psaní slov, počítání, ale i poznávání jarních květin, či tajemné sázení semínek. A proč tajemné? Nevěděli jsme, jaká semínka do země dáváme. To jsme se dozvěděli, až když nám semínka začala klíčit – někdo měl slunečnici, někdo jetel, či ředkvičku. V dubnu nás čekají velikonoční prázdniny a spoustu dalších akcí… a snad už také přívětivější počasí s hřejivým sluníčkem.