1.C – březen 2024

Konečně je tady! Ano, to námi vyhlížené a milované jaro. Všichni jsme se už nemohli dočkat, až nás pošimrají hřejivé jarní paprsky a vytáhnou ze země první sněženky, bledule i sedmikrásky. Kromě důležitého učení, kdy se postupně velmi zdokonalujeme ve čtení, psaní a počítání, nás v březnu čekalo mnoho zajímavých akcí. V pátek 8. března jsme v rámci akce „Březen, měsíc čtenářů“ měli tu možnost znovu navštívit knihovnu. Děti se zde blíže seznámily s řadou knih pro začínající čtenáře a především předvedly své čtenářské dovednosti. V pondělí 18.3. jsme si užili povídání o lese a jeho obyvatelích. Bylo to velice poučné, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí hlavně o zvířátkách a ještě jsme to měli se spoustou názorných ukázek – lebky zvířat, různé druhy paroží, vycpanou veverku i kolouška, kopýtka, kožešiny a mnoho dalšího. V hodině prvouky jsme pak navázali na získané informace například tím, že jsme poznávali stopy různých lesních zvířat. Celý tento týden od 18. do 22. 3. se nesl v pestrých barvách, abychom se naladili na nastávající „Pašijový týden“. Úterý 26.3. patřilo celé Velikonocům. Vyprávěli jsme si o tradičních velikonočních zvyklostech a ve skupinkách jsme vytvářeli projekty, které se skládaly z úkolů s danou tematikou. Nezapomněli jsme ani na velikonoční výzdobu, a tak jsme si vyrobili zajíčka do okna a zápich ve tvaru beránka. Tak jako každý rok jsme i letos tvořili velikonoční přáníčka, která snad udělala radost všem osamoceným babičkám a dědečkům. Poslední den před velikonočními prázdninami si někteří žáci vyzkoušeli práci učitele a v rámci projektu „Učení naruby“ si připravili pro své spolužáky a paní učitelku zajímavé činnosti z českého jazyka, matematiky a prvouky. Moc jsme si tento den užili.