1.C – březen 2022

Březen – první jarní měsíc

Konečně je tady! Ano, to námi vyhlížené a mnou milované jaro. Všichni jsme se už nemohli dočkat, až nás pošimrají hřejivé jarní paprsky a vytáhnou ze země první sněženky, bledule i sedmikrásky. Kromě důležitého učení, kdy se postupně velmi zdokonalujeme ve čtení, psaní a počítání, nás v březnu čekalo mnoho zajímavých akcí. Hned začátkem měsíce se poprvé u nás ve škole konala recitační soutěž, ve které jsme i my měli své zástupce. Naše skvělé recitátorky se popraly s trémou a velmi pěkně přednesly své připravené básně. Za to je čekal obrovský potlesk, diplom, krásná cena na památku, a dokonce i dort. Moc gratulujeme! Ve čtvrtek 17.3. si děti báječně užily sportovní akci „Škola v pohybu“ pod vedením pana Novobilského, který si pro děti připravil mnoho sportovních činností. Děti si to parádně užily a zároveň se i pořádně vyřádily. Další den byl pro nás trochu netradiční, protože jsme do školy mohli vyrazit v teplákách. Všichni si pohodlné oblečení užívali, možná nám šlo i učení o trochu lépe. Také počasí nám v březnu přálo, a tak jsme v rámci hodin Tv společně s 1.B vyrazili ven. Zastavili jsme se u rybníka Bulhar, pozorovali jsme první ruměnice pospolné a samozřejmě jsme si zahráli různé pohybové hry. Předposlední březnový den jsme měli možnost prohlédnout si pěkně zblízka křepelku a její vajíčka. Přinesla ji do školy paní asistentka Mirka Machová, a tak jsme si z hodiny prvouky odnesli skvělý zážitek. Na závěr nesmíme zapomenout na to, že březen je měsíc čtenářů, a tak jsme si i my krátce o knížkách povídali. Mimo jiné jsme si ukázali velmi krásnou a vzácnou knihu A. Jiráska „Staré pověsti české“, která se pyšní rokem vydání 1919. Vůbec jsme nemohli uvěřit tomu, že je kniha stará už 103 let! Měli jsme možnost podívat se i na mladší knihy, které máme ve školní knihovně a určitě si je někdy s chutí přečteme. A protože už mezi námi jsou skvělí čtenáři, představila nám svou knížku i Elenka, která si vybrala zajímavé čtení o pejskovi. Měsíc březen se nám opravdu vydařil, a tak se těšíme, že i duben nám přinese neobyčejné zážitky.