1.B – září 2020

1. září jsme se poprvé setkali ve škole, kde žáčci usedli do svých lavic. Paní zástupkyně je pasovala na prvňáčky krásnou šerpou. Od dalšího dne začala všem pravidelná školní docházka.

Nejdříve jsme se seznamovali navzájem, protože žáčci navštěvovali různé mateřské školy. Pak jsme poznávali školu, jak to v ní chodí a kdo v ní pracuje. Aby nám bylo ve škole příjemně, nastavili jsme si třídní pravidla, která se nyní snažíme dodržovat.

Ale začali jsme se samozřejmě i učit. Každého baví něco jiného. Nejvíce se žáci těší na hudební výchovu a na tělesnou výchovu, ale i ostatní předměty zvládají s úsměvem. Proto už umí přečíst několik písmen, slabiky, první slova a dokonce i krátké věty. Také si samozřejmě uvolňují ruce a prsty, aby se jim později lehce psalo. V matematice se seznamují s čísly, řadí je a porovnávají. V hodinách prvouky žáčci ukazují, co všechno už znají z běžného života, a rádi se zapojují do rozhovorů. Každý předmět žáčky něčím obohatí.

Přejme si, aby všem nadšení z objevování nových věcí vydrželo.