1.B – únor 2023

Tak už jsme ve druhém pololetí. V únoru jsme nacvičovali básničky na recitační soutěž, které se děti samy naučily. Naši třídu reprezentovali Lucinka, Rozárka a Bertík. Také jsme si řekli, co je to rým a vymysleli svoji básničku. V pracovních činnostech jsme pracovali se stavebnicí a vyráběli podle vlastního námětu. V českém jazyce se učíme číst dvojhlásky au, ou, eu. V písance jsme se učili psát y, n. Baví nás také tajenky na tabuli, různé rébusy a hádanky. V matematice počítáme do 8. V prvouce jsme si říkali, jaké máme záliby a co dělat, když jsme nemocní. Před jarními prázdninami jsme byli v místním muzeu na výstavě Masopust v Unhošti. Paní Štěpánová nám vše poutavě vyprávěla a moc se nám líbila prezentace. Masku koně jsme si mohli vyzkoušet. Ve výtvarné výchově jsme si nakreslili masky, které jsme zde viděli. V době jarních prázdnin jsme si odpočinuli a načerpali energii do další práce.