1.B – únor 2022

Přesunuli jsme se do 2. pololetí a užili si nejen jednodenní pololetní volno, ale i jarní prázdniny. Když jsme se po prázdninách vrátili zpět do školy, měli jsme mnoho zážitků, které jsme s nadšením vyprávěli kamarádům i paní učitelce. Někdo z nás si užíval hromady sněhu na horách, někdo byl na chalupě nebo trávil čas u babičky. Načerpali jsme spoustu energie a odpočinutí se vrhli do další práce.

V českém jazyce se učíme nová písmena a děláme velké pokroky čtení. Ke konci měsíce nám paní učitelka rozdala nový Slabikář, ve kterém si Agáta pro nás připravila další úkoly. Při čtení vět se snažíme nejen o správnou intonaci, ale i s daným textem pracovat pomocí návodných otázek. V psaní si osvojujeme různá psací písmenka, zvládáme opis a přepis slabik nebo slov.

Matematika je plná čísel. Na číselné ose jsme se posunuli až k 10. Lehce si poradíme: jak s porovnávám či rozkladem čísel, tak i s početními pyramidami a hromadou příkladů. Poznáváme geometrické tvary a tělesa.

Hodiny prvouky jsme věnovali tematickému celku „Člověk“. Dokážeme popsat části lidského těla a obličeje. Povídali jsme si o zdravé stravě, hygieně nebo našich zálibách. Nyní již umíme rozlišit dva pojmy: nemoc – úraz. Víme, jak se zachovat, kam zavolat, pokud potřebuje někdo pomoci.

Během ostatních hodin jsme si vyrobili např. masopustní masky, krmítko pro ptáčky nebo olympijské kruhy. Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Toyota Dream Car s názvem „Auto snů“. Učíme se pracovat ve dvojicích i ve skupinách. Práce nás baví, protože si poradíme a dáme dohromady více informací.

Poslední středa v měsíci byla plná básniček od různých autorů. Během třídního kola recitační soutěže našel každý z nás v sobě kousek odvahy, postavil se před své spolužáky a přednesl básničku. Vítězem se stala nejen Elenka, ale i my ostatní, protože jsme dokázali překonat trému a ostych. Paní učitelka je na nás moc pyšná a pět nejlepších recitátorů postoupilo do školního kola.