1.B – únor 2021

A jedeme dál. Začal únor a to je start do nového pololetí. Po týdnu pololetních prázdnin jsme se tedy pustili do práce.

V českém jazyku jsme se učili další nová písmenka, poznávali jsme nová slova, a to i delší, v matematice jsme si rozšířili číselnou řadu až do 10, v prvouce jsme se hodně dozvěděli o člověku. Také jsme malovali a tvořili. Některé výkresy se zimní tematikou zdobí naši třídu a výrobky z pracovních činností zase udělaly radost doma rodičům. V hudební výchově jsme se naučili několik zajímavých her na rytmus.

Zkrátka ve škole jsme nezaháleli, přestože zimní radovánky nás spíše lákaly ven. Ale už se zima přehoupla do své druhé poloviny a toto období je spojeno s oslavou masopustu. Také my jsme si na masopustní úterý tento zvyk připomněli. Spojili jsme se online s muzeem v Unhošti a paní Štěpánová nám poutavě vyprávěla o historii masopustu a ukazovala nám masky, které v průvodech chodily. Všem se nám to moc líbilo, a tak jsme na toto téma navázali i v dalších předmětech.