1.B – říjen 2022

Tak už jsme asi opravdoví školáci. Už víme, jak to ve škole chodí. Známe osm písmen a čteme krátké věty. Někdy nám tedy pomáhají obrázky. Měsíc říjen byl ve znamení podzimu, říkali jsme si básničky o podzimu a kreslili jsme a vyráběli podzimní obrázky. Viděli jsme v jídelně loutkové představení Čert a Káča , při kterém jsme společně s vystupujícími zpívali. Jeden den byl „ Puntíkový “, oblékli jsme si na sebe puntíčkové oblečení. Na školní zahradě jsme každá třída udělala puntík. Je to osvětový týden - nemoc lupénka není infekční onemocnění (24. - 30. 10.) . Na školní zahradě jsme hledali podzimní obrázky v rámci prvouky. Povídali jsme si o nich – ježek, houby, veverka a další, co se děje v přírodě a jak se zvířátka připravují na zimu.Vyprávěli jsme si také o „ dušičkách“ a Halloweenu. Vyzdobili jsme si třídu, ve výtvarné výchově děti vyráběly netopýry. A 31.10. jsme se všichni oblékli do hall. masek. Soutěžili jsme a všichni dostali želatinové pavouky a od Lucinky perníčky.