1.B – prosinec 2023

Poslední měsíc kalendářního roku se nesl v duchu adventu a blížících se Vánoc. Adventní čas jsme přivítali i u nás ve třídě. V pátek 1.12. jsme přišli nazdobeni různými doplňky s vánočními motivy a ponořili se do kouzelné předvánoční atmosféry. Poté jsme měli akci „Čertoviny“. Plnili jsme rozmanité pohybové i vědomostní úkoly, během kterých na nás dohlížela parta rohatých pekelníků. Všem deváťákům moc děkujeme za prima den. V pondělí 4.12. jsme měli virtuální setkání s pracovníky ČEZ na téma „Obnovitelné zdroje energie“. Seznámili jsme se s druhy elektráren, které patří do tzv. čistých (bezemisních) energií a dozvěděli se, jaké jsou možnosti získávání energie ze slunce, vody a větru. V úterý 5.12. následoval projektový den „Čertovské učení“. Čekaly nás úkoly plné pekelných příkladů, protáhli jsme se při zapeklitých diktátech, četli a zapisovali slova z pekelného kotle nebo vyjadřovali své čertovské pocity. Za celodenní píli jsme si zasloužili velkou sladkou odměnu od Mikuláše. Ve čtvrtek 7.12. jsme zažili nevšední hodinu hudební výchovy, která byla plná nejen zajímavých informací, ale i mnoha tónů. Za vše děkujeme mamince naší spolužačky Luisy, která nás seznámila s některými flétničkami z řady dechových hudebních nástrojů a přenesla nás do pomyslného koncertního sálu plného překrásné hudby. Měsíc plynul jako voda a my se nejen pilně učili, ale i vyráběli přáníčka pro babičky a dědečky v domovech důchodců nebo dárky pro naše blízké, vyzdobili si dveře naší třídy nebo si vyzkoušeli výukové programy na školních IPadech. Poslední týden se nesl v duchu vánočních zvyků a tradic. Vyprávěli jsme si, jak tento čas trávíme doma a co si přejeme pod stromeček. Navštívili jsme unhošťské muzeum a knihovnu. Prohlédli jsme si různé betlémy a zaposlouchali se do poutavého vyprávění paní Štěpánové. Ve čtvrtek 21.12. přišel čas, na který jsme se těšili nejvíce – vánoční besídka. Pod stromečkem byla velká hromada dárků a my se nemohli dočkat jejich nadělování. Domů jsme odcházeli s úsměvem a díky společnému zpěvu koled správně naladěni na vánoční svátky. V novém roce 2024 přejeme hlavně pevné zdraví, hodně lásky i spokojenosti a stále dobrou náladu, žáčci 1.B s paní učitelkou Marcelou.