1.B – prosinec 2020

Na měsíc prosinec se těší všechny děti. Těšili jsme se i my – celá třída 1.B. Nejdříve jsme si připomněli, že je to zimní měsíc a to je přece sníh, koulovačka, lyžování, bruslení a bobování. Hurá! Ale to není vše. V prosinci jsou děti plny i jiného očekávání. Přijde Mikuláš se svou nadílkou a pak Vánoce.

V naší třídě jsme se během tohoto měsíce zapojili do projektu Čertovská škola. V několika skupinkách žáci plnili úkoly s čertovskou tématikou – naučili se básničku, počítali popletené příklady, skládali slova z přeházených písmenek – prostě u nás v pekelné třídě se muselo dát vše do pořádku. I v pekle musí být řád! Také jsme si zahráli čertovské kuželky. Moc jsme se pobavili a ještě si procvičili zábavnou formou učivo. Následující den k nám do třídy přišel Mikuláš se svým doprovodem. A protože jsme většinou hodní a je v každém z nás ukrytý jen malý čertíček, dostali jsme sladkou odměnu.

V dalších dnech jsme na našem třídním adventním kalendáři postupně vybarvovali jednu hvězdičku za druhou, abychom věděli, jak se k nám blíží Vánoce. Hvězdiček je celkem dvacet čtyři, takže ty poslední čekají na vybarvení doma během vánočních prázdnin. Při tom všem jsme se samozřejmě učili – nová písmenka a nová čísla, takže zase o trochu lépe čteme a lépe počítáme. Také jsme namalovali zimní obrázky a vytvořili výrobky s vánoční tématikou. Měli jsme z nich velkou radost. A abychom přinesli radost také druhým, v rámci dalšího projektu jsme zhotovili obrázky pro starší občany žijící v domově důchodců. Věříme, že je potěší.

Jednoho školního dne jsme se společně vydali do městského muzea v Unhošti, kde jsme zhlédli výstavu betlémů. A měli jsme i velké štěstí v tom, že sám pan betlémář nám ukazoval, jak postavičky pod jeho rukama vznikají. Jedna žákyně se dokonce rozhodla, že až bude velká, tak přesně tohle bude dělat. Celou výstavou nás provázela paní Štěpánová a od ní jsme se dozvěděli, jaké tradice lidé v minulosti během adventu udržovali.

Poslední školní den před vánočními prázdninami jsme měli ve třídě vánoční besídku. Během ní jsme si povídali o vánočních zvycích a tradicích, zjistili jsme, co všechno už o nich víme a jaké z nich dodržujeme dnes. Ale nejvíce jsme se těšili na rozdávání dárečků. Každý pod stromečkem svůj dárek našel. Rodiče přispěli na jejich zakoupení a tímto jim všem děkuji.

Přeji žáčkům 1. B a jejich rodinám krásné Vánoce a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v následujícím roce.