1.B – Čertovské učení – projektový den

Na pátek 3. prosince jsme se všichni moc těšili. Paní učitelka nám prozradila, že nás čeká čertovské učení. Přišli jsme v přestrojení za čertíky nebo andílky a během celého dne jsme plnili různé čertovsko - andělské úlohy.

Ráno se nám plnění úkolů vůbec nedařilo, pořád nás vyrušovalo podivné cinkání a dupání na chodbě. Když někdo zabouchal na naše dveře, polekali jsme se a schovali se u paní učitelky. Do třídy vstoupil Mikuláš, andílci a čerti. Přistoupili k nám a my je potěšili čertovsko – mikulášskými básničkami.

Po odchodu Mikuláše nás paní učitelka spojila přes Teams s Oldíkem. Byli jsme moc rádi, že si s ním můžeme povídat, protože nám ve škole moc chybí.

Když už bylo na chodbě ticho, pustili jsme se do plnění úkolů. Vypočítali jsme čertovské příklady, zopakovali si mikulášská písmena nebo vyhledali andělské rozdíly. Při skupinové činnosti jsme dokázali, že si umíme pomáhat. Složili jsme andílky, naplnili bříška čertíkům a zdolali čertovský kotel plný zapeklitých slov.

Za celodenní práci na nás čekala sladká odměna. Nyní se těšíme na další překvapení, která nás čekají a blížící se Vánoce.