1.B – Projektový den 26.10.2021

Náš projektový den začal ve čtvrtek 21.10., kdy jsme se vydali do Melicharova vlastivědného muzea. Naslouchali jsme vyprávění o historii školství u nás v Unhošti a následně si vyzkoušeli různé techniky psaní. V muzeu se nám moc líbilo a paní Štěpánové velice děkujeme za příjemné dopoledne.

Protože jsme v úterý 26.10. navázali na čtvrteční výstavu v muzeu, nazvali jsme projektový den „Škola, základ života“. Nejprve jsme si s pomocí školního Almanachu připomněli, co jsme se v muzeu dozvěděli. Připadalo nám např. zvláštní, proč se chlapci a děvčata učili ve dvou různých školách, protože my jsme rádi všichni pohromadě. Když jsme se rozhlédli po třídě, říkali jsme si, jak to máme ve škole pěkné a moderní. Na plátně nám paní učitelka ukázala webové stránky naší školy. Vysvětlila nám, k čemu slouží. Ještě, že někdo moderní věci vymyslel a my je můžeme takto využít.

Po vyprávění jsme se s chutí pustili do dalších úkolů. Nejprve jsme se rozdělili do skupin a paní učitelka popsala, co nás čeká. Hlavním cílem bylo vytvořit takové školy, které se mají líbit nám, ale upoutají i kamarády ve třídě. Během činností jsme se učili spolupracovat, komunikovat a fungovat tak, abychom nenarušovali činnost ostatních. Po vytvoření našich škol proběhla jejich prezentace spolužákům. První skupina představila Hudební školu, která do všech předmětů prolíná hru na flétnu. Druhá skupina vytvořila školu Sportovní, kde se žáci věnují různým sportovním aktivitám. Třetí skupina se pochlubila Pokémon školou plnou pohádkových bytostí. Pracovat spolu nás velmi těšilo. Najednou jsme zjistili, že když se mi něco nevede, mám tu kamaráda, který mi pomůže.

Tímto náš projektový den ještě nekončil. Paní učitelka nás zavedla do té naší školy, ve které jsme si na pracovních listech ověřili znalosti získané během dvouměsíčního učení. Procvičili jsme: čtení slabik, počty a porovnávání čísel do 4, ale i mnoho poznatků z prvouky. Úkoly se nám dařily a všichni jsme si zasloužili pochvalu.

Celý den nás provázela dobrá nálada a chuť do práce. Možná to bylo sluníčkem, které k nám nakukovalo okny, ale určitě to bylo tím, že nás projektový den velice bavil.