1.B – listopad 2023

Máme za sebou měsíc listopad, během kterého jsme nejen získali mnoho nových vědo-mostí, ale i prožili několik zajímavých akcí. V rámci patronátu s 5.B jsme si ve středu 8.11. užili projektový den „Cesta k moudré sově“. Pod vedením páťáků jsme se vydali na dobrodružnou výpravu plnou lesních úkolů. Počítali jsme tečky na muchomůrce, přiřazovali k živočichům žijícím v lese stopy, skládali rozstří-hané obrázky, hráli pexeso nebo stavěli věže z polínek. Spolupráce se staršími kamarády se nám moc líbila a už se těšíme na další společné akce. V pátek 10.11. k nám do školy zavítal pan Zaleš se svým programem o sokolnictví. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o životě i chovu dravců obecně, ale i konkrétní zajímavosti o předváděných jedincích s důrazem na ochranu životního prostředí. V pondělí 20.11. jsme měli den plný zážitků. Nejprve jsme pod vedením zástupců ARC IURIDICA z Chrášťan byli aktivně zapojeni do tréninku ragby. Poté nás navštívil záchranář z Českého červeného kříže. Seznámil nás s postupy první pomoci a my si osvojili, jak při-volat zdravotnickou záchrannou službu. Během činností jsme si zopakovali důležitá tele-fonní čísla a na figuríně si vyzkoušeli masáž srdce. Danému tématu jsme se pak věnovali v ostatních předmětech. V matematice jsme počítali příklady se zdravotní sestřičkou a v prvouce si vyrobili lékárničku plnou informací. V úterý 21.11. jsme se zapojili do akce pyžamový den. Učení ve spacím oděvu a s plyšá-kem v náruči nám šlo skvěle. O týden později jsme v pondělí 27.11. navštívili centrum ekologické výchovy - Toulcův dvůr. Během programu „Vánoce na statku“ nás čekalo putování za pokladem. Pronikli jsme do života našich venkovských předků a seznámili se s tradicemi a zvyky předvánočního ob-dobí. Ve svátečně vyzdobených prostorech jsme si vyrobili svíčku ze včelího vosku a řetěz ze slámy. Domů jsme odjížděli nejen plni dojmů, ale i s perníkovým pokladem.