1.B – listopad 2022

Měsíc listopad nám nabídl hodně akcí. V sokolovně jsme byli na písničkovém pořadu, kde jsme si mohli i zatancovat. Zkoušeli jsme také pracovat s tabletem. Ve výtvarné výchově jsme vyráběli čerty a Mikuláše, také jsme si pověděli o sv. Mikuláši. V českém jazyce už čteme ze Slabikáře, v matematice se také učíme pracovat na číselné ose. V prvouce máme čtyři roční období, hlavně podzim a zimu. Začátek adventu jsme přivítali ve stylovém oblečení a vysvětlili jsme si, co je advent. Ve škole proběhlo vánoční setkání, kde se vyrábělo, tancovalo. Poté jsme se mohli všichni občerstvit. Koncem měsíce jsme navštívili Toulcův Dvůr v Praze. Hodně jsme se oblékli, tak nám část programu pobyt venku nevadil. Paní Zuzka nám ukázala Lucinky, Ambrože a další a staré zvyky s postavami spojené. Pak jsme vyráběli ve velmi pěkném starodávném prostředí řetězy a vánoční svíčku. Na závěr jsme navštívili místní krámek, kde bylo možné zakoupit vánoční dárečky, většinou z přírodních materiálů. Těšíme se, co nám přinese prosinec.