1.B – listopad 2020

Hurá, už jsme zase spolu ve škole. To jsme si řekli v polovině listopadu. Žáčci opět usedli do svých lavic, někdo si sice nebyl jistý svým místem, ale vše začalo dobře a hlavně s úsměvem.

Během distanční výuky se všichni moc snažili, proto můžeme ještě jednou těmito řádky vyjádřit velký dík všem - dětem i rodičům. Díky domácí práci a online hodinám poznaly děti mnoho nového. V českém jazyce si osvojily nová písmenka a postupně se zdokonalovaly ve čtení. V matematice poznaly další čísla a počítaly s nimi. V prvouce si rozšířily své vědomosti o světě, který je obklopuje. Ale to není vše. Také jsme se věnovali předmětům, které označujeme jako výchovy. Děti malovaly, vyráběly z papíru a z podzimních přírodnin, naučily se novou písničku doprovázenou pohybem a samozřejmě se věnovaly i cvičení, spíše cvikům, které pomáhají správnému držení těla. Zvládli jsme toho opravdu hodně. Navíc si děti i trochu osahaly práci s počítačem. Samozřejmě u toho byli nejdůležitější rodiče, ale i někteří z žáčků se naučili třeba zapnout mikrofon.

Po návratu do školy tedy můžeme normálně pokračovat ve výuce a těšit se na to, co nás čeká. A co to bude? Tak nejdříve advent, pak Mikuláš ve škole a před vánočními prázdninami ještě vánoční besídka ve třídě